Vergi İndirimi Reformu ABD Meclisi’nden Geçti!

Vergi İndirimi Reformu ABD Meclisi’nden Geçti!
Vergi İndirimi Reformu ABD Meclisi’nden Geçti! Dilek DEMİRLER

ABD Temsilciler Meclisi, şahıs ve tüzel kişilere vergi indirimleri yapılmasına imkan sağlayan Vergi Reformu Yasa Tasarısını’ onayladı.

ABD Temsilciler Meclisi, şahıs ve tüzel kişilere vergi indirimleri yapılmasına imkan sağlayan ‘Vergi Reformu Yasa Tasarısını’ onayladı.

Temsilciler Meclisinden Onay Geldi

ABD Temsilciler Meclisi, uzun süredir vergi reformu ile ilgili görüşmeler yürütüyordu. Tüm dünya gündemini etkisi altına alan ve para piyasalarında da sürekli olarak dalgalanmaya sebep olan Vergi Reformu Tasarısı, nihayet onaylandı. Bu yasaya göre firmalara ve bireylere vergi indirimleri yapılabilecek.

Vergi indirimi reformunun meclisten geçmesi ile Donald Trump’ın yasama zaferini kazanmasına kesin gözle bakılıyor oldu. Cumhuriyetçiler tarafından verdi indirimleri tasarısının onaylanması, ülke gündemine de bomba gibi düştü.

12 Cumhuriyetçi Reddetti

Oylamada 12 Cumhuriyetçi meclis üyesinin yeni yasa tasarısı için ret oyu kullanması gözlerden kaçmadı. Yüksek vergi uygulanan eyaletlerden gelen meclis üyelerinin, vergi indirim oranlarının ve vergi indiriminden doğan avantajların daha yüksek olmasını istedikleri de belirtildi.

ABD Meclisi’nde yasa tasarısı oylanmadan önce, Temsilciler Meclisi Başkanı Paul Ryan bir konuşma yaptı. Ryan açıklamasında vergi indirimi tasarısı için övgü dolu imalarda bulunarak, bu durumun insanlara kendi paralarını geri vermek olduğunu söyledi. Bu yasanın meclisten geçmesi halinde, Amerika için 2. Dünya Savaşı sonrasında vatandaşlar tarafından verilmiş gerçek bir destek olduğunu da söylemeyi ihmal etmedi.

ABD Gelirleri 1,5 Trilyon Dolar Azalacak

Temsilciler Meclisi’nden geçen vergi reformu yasası ile beraber, ülkede alınan kurumlar vergisi yüzdelik oranının yüzde 35’ten yüzde 21’e indirilmesi kararlaştırıldı. Bununla beraber yüzde 22,5 ortalama ile Amerika da diğer gelişmiş ülkeler ile vergi konusunda rekabet edebilecek düzeye gelecek.  ABD vergi sisteminde yapılan değişiklik ile 10 yıl içinde Amerika’nın vergi gelirlerinde 1,5 trilyon seviyesinde azalma görülmesi bekleniyor. 

ABD Temsilciler Meclisi Vergi indirimi reformu Temsilciler Meclisi Başkanı Paul Ryan kurumlar vergisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!