Yarıyıl Tatili 2018 Yılının İkinci Dopingi Oldu!

Yarıyıl Tatili 2018 Yılının İkinci Dopingi Oldu!
Yarıyıl Tatili 2018 Yılının İkinci Dopingi Oldu! Dilek DEMİRLER

Sömestr tatili boyunca otellerdeki doluluk oranlarının yüzde 100 seviyesine ulaşmış olması turizm sektöründe doping etkisi olarak adlandırıldı.

Sömestr tatili boyunca otellerdeki doluluk oranlarının yüzde 100 seviyesine ulaşmış olması turizm sektöründe doping etkisi olarak adlandırıldı.

2018 Yılında İkinci Doping Etkisi

Kısa adı TÜROFED olan Türkiye Otelciler Federasyonu’nun Başkan Yardımcısı Mehmet İşler tarafından yapılan açıklamada Türk turizm sektörü olarak 2018 yılı ile ilgili büyük umutlarının olduğunu, okulların sömestr olarak bilinen yarı yıl tatilinde olmasından dolayı otellerdeki doluluk oranında yüzde 10’e ulaşıldığını, yılbaşından sonra 2018 yılında turizme ikinci doping etkisinin olduğunu söyledi.

Yerli Turistler Otelleri Doldurdu

2018 yılına girilen yılbaşında 3 günlük tatil olmasından dolayı da oteller neredeyse tam kapasite dolmuştu. Bu tatilin üzerinden 1 ay kadar bir süre geçtikten sonra okullar yarıyıl tatiline girdi. Yarıyıl tatilinden faydalanmak isteyen vatandaşlar kış tatili yapmayı tercih etti. Sömestr tatilinde genel olarak termal oteller tercih edildi.

Türkiye’de Dört Mevsim Aynı Anda Yaşanıyor

TÜROFED Başkan Yardımcısı Mehmet İşler konu hakkında yaptığı açıklamada 2018 yılının başındaki 3 günlük tatille girildiğini, bu sayede turizm sektörü açısından iyi bir başlangıç olduğunu, bu tatilden sonra yarı yıl tatilinin de sektör için ikinci doping niteliğinde olduğunu, otellerdeki doluluk oranının yüzde 100 seviyesine ulaştığını, Türkiye’de dört mevsimin aynı anda yaşanabildiğini, bazı vatandaşlar Antalya’da denize girebilirken diğer yanda bazı vatandaşların kayak yapabildiğini söyledi.

Antalya’dan Sonra Tercih Kapadokya Oldu

Mehmet İşler okulların yarı yıl tatiline girmesi ile birlikte yapılan tatilde genel olarak termal otellerin tercih sebebi olduğunu, Antalya’daki otellerin de tercih edildiğini, bu şehirdeki otellerde sosyal faaliyetlerin yoğun olduğundan ve kapalı havuz imkanının bulunduğundan, Antalya’dan sonra en çok tercih edilen tatil beldelerinin Kapadokya ve kayak merkezleri olduğunu, turizm sektöründeki bu hareketliliğin yerli turistlerden kaynaklandığını da sözlerine ekledi.

Turizm Gelirlerinde Artış Oldu

TÜROFED Başkanı Mehmet İşler otel işletmecileri ile görüştüklerini, hepsinden iyi geri dönüşler olduğunu, turizm alanında bir iç pazarın oturduğunu, daha önceki dönemlerde Rusya’dan ve Almanya’dan gelen turistlerin ilk sırada yer aldığını, ancak son dönemlerde yerli turizmin öne çıktığını, TÜİK olarak kısaltılan Türkiye İstatistik Kurumu tarafından turizme dair açıklanan 2017 yılı verilerinin turizm gelirlerindeki artış gösterdiğini de belirtti.

Türkiye Otelciler Federasyonu turizm termal oteller TÜROFED Başkan Yardımcısı Antalya’daki oteller
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!