Yerli Otomobilin Döşemelerine Talip Çıktı!

Yerli Otomobilin Döşemelerine Talip Çıktı!
Yerli Otomobilin Döşemelerine Talip Çıktı!  Dilek DEMİRLER

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Bursa’nın yerli otomobil üretimi projesinde yer alması gerektiğini söyledi.

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Bursa’nın yerli otomobil üretimi projesinde yer alması gerektiğini söyledi.

Bursalı Firmalar Proje için Hazır

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Bursa'nın yerli otomobil üretiminin merkezinde yer alması gerektiğini, çünkü otomotiv sektörünün içerisinde büyük oranda tekstil ürünlerinin de olduğunu, bu sebeple Bursa'nın üretime destek sağlayacağını dile getirdi. Bursa'nın, yerli otomobil için gerekecek tekstil ürünleri ile ilgili işleri üstlenebileceklerini, bu konuda Bursalı firmaların hazır olduklarını söyledi.

Proje ile İlgili Rapor Hazırladık                           

Kısa adı BTSO olan Bursa Ticaret İbrahim Burkay, Kıraça Holding ve Zorlu Holding'in de içinde yer aldığı 5’li konsorsiyumun yerli otomobil üretimi yapacağını, bu şirketlerin Bursa ilinde önemli yatırımlarının bulunduğunu belirtti. Ayrıca, eğer Bursa koordinasyonun merkezinde olursa, yerli otomobil üretimi projesinin en iyi şekilde gerçekleşmesinin önünün açılacağını, Bursa'da yer alan firmaların yatırım alanları ve yükleniciler açısından projeye destek verebileceğini ve bu konuda hazır olduklarına ilişkin bir rapor hazırladıklarını belirtti.

Yerli Otomobilin Merkezi Bursa Olmalı

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, yerli otomobilin üretim merkezinin Bursa olması için yapılması gerekli olan başvuruların yapılması gereken yerlere yapıldığını, plan ve programların gerekli şekilde hazırlandığını, ülkemizde üretilmekte olan otomobillerin yarısının Bursa’da üretildiğini, otomotiv alanındaki ihracatın 28 milyar dolardan fazla olduğunu belirterek, bu konuda da Uludağ İhracatçılar Birliği'nin ekonomik açıdan önem arz ettiğinin altını çizdi.

Yerli Otomobilin Tekstil Ürünlerine Talibiz

İbrahim Burkay, Bursa'daki tekstil firmalarının yerli otomobilimizin tekstil faaliyetlerini ciddi anlamda üstlenmek istediklerini, günümüzde otomotivde büyük oranda tekstil ürünlerinin de olduğunu, Bursa'nın bu konuda bu projeye ciddi katkılar sağlayacağını, yerli otomobil projesi kapsamındaki tekstil ürünlerinin üretimine Bursalı iş adamlarının talip olduğunu da sözlerine ekledi. 

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası yerli otomobil üretimi Uludağ İhracatçılar Birliği Bursa'daki tekstil firmaları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!