Yetkililer Açıkladı! Kartlarda Biriken Puanlar Silinmiyor!

Yetkililer Açıkladı! Kartlarda Biriken Puanlar Silinmiyor!
Yetkililer Açıkladı! Kartlarda Biriken Puanlar Silinmiyor! Dilek DEMİRLER

Kredi kartı sahiplerinin alışverişlerinden biriken para puanların silinmeyeceği açıklandı.

Kredi kartı sahiplerinin alışverişlerinden biriken para puanların silinmeyeceği açıklanması günün ekonomi haberleri arasında dikkat çekti. 

BKM Yetkilileri Açıkladı

Kısa adı BKM olan Bankalararası Kart Merkezi yetkilileri kullanıcılar tarafından yapılan alışverişler sonucunda kredi kartlarında biriken para puanların 2017 yılının sonuna kadar kullanılmaması durumunda bankalar tarafından silineceği ile ilgili haberlerin asılsız olduğunu, bankaların böyle bir uygulamasının olmadığını açıkladı. Aynı açıklamalar bankaların kredi kartı departmanlarının yöneticilerinden de geldi. Banka yöneticileri bankaların böyle bir uygulamasının olmadığını, yıl boyunca kullanılan kartlarda biriken para puanların yılın sonunda silinmesinin söz konusu olmadığını, para puanların son kullanma tarihlerinin bulunmadığını söylediler.

Kullanıcılar Rahat Nefes Aldı

Yıl içinde kredi kartı ya da markaların çeşitli avantajlar sağlayan kartlarını kullananların biriktirdikleri puanların 2017 yılının sonunda silineceği haberlerinin yayılması üzerine tüketiciler para puanlarını yılsonuna kadar harcamanın telaşına düşmüştü. 2018 yılı girdiğinde puanların silineceğinden ve bir daha kullanamayacaklarından korkan kart sahipleri yılbaşına kadar bu puanları harcamanın planlarını yaparken, Bankalararası Kart Merkezi ve bankaların kredi kartı birimlerinin yöneticilerinden gelen bunun doğru olmadığı yönündeki açıklama rahat nefes aldırdı.

BKM yetkilileri ve bankaların yöneticileri tarafından yapılan açıklamalar bankaların bu yönlü bir uygulamasının olmadığı, kredi kartlarında biriken puanların yıl sonunda silinmeyeceği, ancak özel bazı kampanyalar düzenlendiği takdirde böyle bir şey olabileceğini, o kampanyalarda da puanların son kullanma süresinin kullanıcılara çeşitli yollarla bildirildiği şeklinde oldu.

Sadakat Kartlarda Para Puanların Süresi Dolabiliyor

Son zamanlarda markalar tarafından müşterilerinin kullanımına sunulan ve o markadan yapılan alışverişlere dair önemli avantajlar sağlayan kartlar sadakat kart adıyla da biliniyor. Sadakat kartlarla yalpan alışverişlerde biriken puanlar kullanıcılara daha sonra yapacakları alışverişlerde pek çok avantajlar sağlıyor. Markalar tarafından verilen sadakat kartlarda biriken puanların son kullanım süresi olabiliyor. Son kullanım süresi olan puanlar için markalar tüketicileri bilgilendiriyor. 

biriken para puanlar Bankalararası Kart Merkezi bankaların kredi kartı sadakat kart
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!