Yılbaşı Tatili İçin Oteller Harekete Geçti

Yılbaşı Tatili İçin Oteller Harekete Geçti
Yılbaşı Tatili İçin Oteller Harekete Geçti Elif İŞÇİ

Yılbaşı tatilinin hafta sonu ile birleşmesi ile birlikte 3 günlük tatil yapacaklar tatil fırsatlarını değerlendirmeye başladılar.

Yılbaşı tatilinin hafta sonu ile birleşmesiyle birlikte 3 günlük tatil yapacaklar tatil fırsatlarını değerlendirmeye başladılar. 

Turizm sektöründe yapılan değerlendirmelerin ardından son dönemlerde üzerindeki ölü toprağını attığı ve ilerleme kaydettiği belirlenmişti. Yaşanan sıkıntıların yavaş yavaş sona ermesinin ardından yeni yıla az bir zaman kalmışken turizmciler yeniden umutlu olduklarını gösterdiler. Haftasonu tatili ile birlikte vatandaşların 3 gün boyunca tatil yapacakları belirlendi. Bunun üzerine pek çok kişi tatil arayışı içerisine girdi. 

Yeni yılı eğlenerek ya da dinlenerek geçirmek isteyenler için çeşitli fırsatlar sunuluyor. Özellikle kış tatilinin tadını çıkarmak isteyenler için Bursa Uludağ'da bulunan otellerin rezervasyonları şimdiden dolmak üzere. Bu süreçte Kapadokya'da huzurlu ve farklı bir tatil yapmak isteyenler tarafından tercih ediliyor. Bazı bölgelerde oluşması muhtemel yoğunluk için otel sahipleri personel sayılarını artırmaya başladılar. 

Yaz Otelleri de Açılıyor

Yoğunluğun ve ilginin çok fazla olmasından dolayı bu süreçte yazın hizmet veren yazlık bölgelerdeki butik otellerde yeni yıl tatilinde açılacaklarını belirttiler. İç pazarda yaşanan yoğun hareketliliğin ardından dış pazarda da aktif bir süreç devam ediyor. Yakın ülkelere uçmak ve yeni yılı yurt dışında karşılamak isteyen vatandaşlar için çeşitli seçenekler sunuluyor. 

İlginin yoğun olmasını fırsat bilen turizmciler ise bu süreçte fiyatlara zam yapmaya başladılar. Yurt içi tatil seçenekleri geçen yıla kıyasla yüzde 10 zamlı olacakken yurt dışı tatil seçenekleri üzerine ise yüzde 20 oranında zam yapıldığı belirlendi. 

yılbaşı programı yılbaşı tatili otel tatili
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!