3'üncü Havalimanı İnşaatında Sona Gelindi! İşte O Görüntüler...

3'üncü Havalimanı İnşaatında Sona Gelindi! İşte O Görüntüler...
3'üncü Havalimanı İnşaatında Sona Gelindi! İşte O Görüntüler... Tuğçe Gürel

Açılışının 29 Ekim tarihinde yapılması planlanan 3'üncü Havalimanı'nda çalışmalar son hızla devam ederken, havalimanının yüzde 78'lik bölümünün tamamlandığı ifade edildi.

29 Ekim tarihinde açılışı gerçekleştirilmesi amaçlanan 3'üncü Havalimanı'nda süren çalışmalar görüntülendi. Yapımı sonlandığında 200 milyondan fazla senelik yolcu kapasitesine sahip olması öngörülen havalimanında çalışmalar devam ediyor. Yapılan çalışmaların büyük bir bölümü tamamlanırken, ilk etabın bitirilmesi halinde 90 milyon yolcu kapasitesiyle birlikte hizmet verilmesi hedefleniyor. 

İnşaat Son Hızla Devam Ediyor

Alınan görüntülerde havalimanı inşaatının devam ettiği gözlemlenirken, havalimanındaki Lale figürlü ödüllü Hava kontrol kulesinde ise sona yaklaşıldığı bildirildi. Kulenin camlarının takıldığı ve işçilerin çalışmalarını sürdürdüğü görülürken, havalimanı inşaatında hava kontrol kulesine yardımcı olması planlanan yeni kuleden de görüntüler alındı. 

Söz konusu kulenin sonlandığında 2'nci fazda faaliyet gösteren 3 nolu ve 4 nolu pistlerin uçuş trafiklerinin destekleneceği bildirilirken, 3'üncü havalimanının ana kulesi konumunda bulunan ve Lale figürü taşıyan tasarımıyla 2016 Mimarlik Ödülü sahibi olan kuleye yardım etmesi amacı ile havalimanında 2'nci yardımcı kule bulunacak. 

Alınan görüntülerde havalimanının ana termal binasının çatısının çoğunluğunun kapatıldığı gözlemlenirken, ana yerleşke binasının etrafındaki dış cephe camlarının montajlarınında büyük bir bölümünün bitirildiği göze çarptı. 
3'üncü havalimanında tüm bunların yanı sıra ülke genelinde ilk kez bir havalimanına inşası yapılan Meteoroloji Kulesi'nin de bulunacağı ifade ediliyor. Kulenin meteorolojik teknik cihazlara ait verileri hava raporlarında kullanmasının yanı sıra, pistleri izleyerek gözlem ve tahminde bulunabileceği belirtiliyor. 

İstihdam Edilecek Personeller İçin Başvurular Başladı

Öte yandan havalimanının açılmasına kısa bir süre kalmışken, personellerin belirlenebilmesi adına çalışmalar başlatıldı. İGA Güvenlik Hizmetleri AŞ tarafından İstanbul Yeni Havalimanı'nda istihdamı gerçekleştirilecek yaklaşık 3 bin 500 güvenlik görevlisi adına başvuruların bu aydan itibaren başladığı dile getirildi. Söz konusu başvurularda aranılan özelliklerin başında ise adayların, özel güvenlik kimlik kartına sahip olması, tercihen 35 yaşını aşmamış olması ve vardiyalı çalışabilecek olması geliyor. 

İstanbul Yeni Havalimanı 3'üncü Havalimanı Hava kontrol kulesi lale figürü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!