Afrin'de Son Durum! Bölgeden Görüntüler...

Afrin'de Son Durum! Bölgeden Görüntüler...
Afrin'de Son Durum! Bölgeden Görüntüler... Tuğçe Gürel

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Afrin'de devam eden Zeytin Dalı Harekatı'nda Ottawa Antlaşması'nda kullanımı yasaklanan anti-personel mayınların bölgeden temizlendiği ifade edildi.

Zeytin Dalı Harekatı tüm hızı ile devam ederken terörist militanlardan arındırılan bölgelerde Ottawa Antlaşması gereğince kullanımı daha önceden yasaklanmış olan çok sayıda anti-personel mayına el konuldu. Zeytin Dalı Harekatı'nda PKK, PYD ve DEAŞ terör örgütü militanlarınca kazıldığı belirlenen bazı sığınakların İHA'lar tarafından tespitinin engellenmesi adına giriş kısımlarının ağaç altlarına yapıldığı ve naylon branda ile üstleri örtülerek kamufle görevi görülmesinin sağlandığı belirtildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekatı kapsamında girilen bölgelerin teröristlerden temizlenmesine devam ediliyor. Daha önceden yapılan Ottawa Antlaşması ile kullanımına yasak getirilmiş olan çok sayıda anti-personel mayının ise TSK askerleri tarafından ele geçirildiği belirtildi. Afrin'de devam eden operasyonda PKK, PYD ve DEAŞ teröristleri etkisiz hale getirmek için, TSK askerleri bölgedeki dost ve kardeş bölge halkına uygulanan baskı ve zulümü yok etmek için Zeytin Dalı Harekatı'na devam ediliyor.

Terör Örgütlerine Büyük Darbe

Özellikle sivillerin bu operasyondan etkilenmemesi için büyük bir özen gösteren TSK, 20 Ocak 2018 tarihinden bu yana teröristler tarafından kullanıldığı belirlenen silah, mühimmat, araç-gerece ise el koydu. 10 ila 12 Şubat 2018 tarihleri arasında çoğu bölgenin teröristlerden tamamen temizlendiği ve bölgede yaşayan sivil halı tehdit eden çok sayıda anti-personel mayının, masum ve korunmasız çocukların ölmesine ya da sakat kalmasına sebebiyet verdiği belirlendi.

Zeytin Dalı Harekatı'nda terör örgütlerine ait olan birçok barınak, sığınak ve beton mevzi de tamamen yok edildi. Teröristlerin İHA'lardan korunmak adına sığınakların giriş kapılarını ağaç altlarına yaptıkları da tespit edildi.

Afrin Zeytin Dalı Harekatı Ottowa Antlaşması PKK PYD DEAŞ anti personel mayın
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!