AÖL Sınavı Giriş Yerleri Bugün Açıklanıyor

AÖL Sınavı Giriş Yerleri Bugün Açıklanıyor
AÖL Sınavı Giriş Yerleri Bugün Açıklanıyor Tuğçe Gürel

9 Aralık ve 10 Aralık tarihlerinde yapılması planlanan AÖL sınavı giriş yerlerinin MEB tarafından bugün açıklanması bekleniyor.

Açık Öğretim Lisesi'nde okuyan öğrenciler AÖL sınavına kısa bir zaman kala son hazırlıklarını sürdürüyor. Çalışmalarına devam eden adayların gözü yetkililerden açıklanması beklenen AÖL sınavının giriş yerlerinde. 9 Aralık ve 10 Aralık tarihlerinde yapılması planlanılan AÖL sınavının giriş yerlerinin Milli Eğitim Bakanlığı'nın aol.meb.gov.tr adresi üzerinden erişime açılması bekleniyor. 

Yaklaşan sınavın öğrencilerde yarattığı heyecan artarken, AÖL sınavının giriş yerleri için sabah saatlerin Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi internet sitesinde yoğunluk yaşandı. Hafta sonunda yapılacak olan Açık Öğretim Lisesi sınavının giriş yerlerinin ise MEB tarafından bugün açıklanması bekleniyor. 

Açık Öğretim Lisesi'nden Kaç Puan İle Mezun Olunabiliyor?

Açık Öğretim Lisesi'nden mezun olmak için öğrencilerin dönemin en az sekiz ve üstü olması, toplam kredi puanının 192 ve üstü olması, alanlı okuyan öğrenciler içinse alan kredisinin 80 ve üstünde olması gerekiyor. 

Bu dağılımın öğrencilik durumlarına göre yayılımı ise alanlı okuyanlar için 112 kredinin ortak olması 80 kredinin ise alan kredisi olması gerekirken, alansız öğrenciler içinse 12 kredinin ortak olması, 72 kredinin ise seçmeli derslerle tamamlanmış olması geekiyor. Bahsi geçen alt limit sahibi olan öğrenciler AÖL'den mezun olabiliyorlar. 

AÖL Sınav Tarihleri Ne Zaman?

7 Ekim ve 8 Ekim tarihlerinde yapılan üç oturumdan, 2016 senesi dördüncü ek sınavlarının açıklanmasından ve 30 Ekim tarihinde gerçekleştirilen kayıtların tamamlanmasından sonra 2017-2018 senesi birinci dönemin sınav tarihleride belirlendi. Sınavların ise 9 Aralık ve 10 Aralık'ta yapılacağı belirtildi. 

MEB'den KKTC Öğrencilerine Uyarı

Öte yandan bu hafta sonunda gerçekleşmesi planlanan açık öğretim sınavları için MEB'den Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde sınava girecek olan öğrenciler içinde uyarı geldi. MEB açıklamasında 9 Aralık'da yapılacak ilk oturumunda saat 08.30'da başlayacağını, ikinci oturumun ise saat 13.00'da başlayacağını belirtti. 10 Aralık tarihinde yapılacak olan üçüncü oturum ise saat 08.30'da gerçekleştirilecek.

AÖL sınavı açık öğretim sınavı ne zaman açık öğretim sınav yeri AÖL sınavı giriş yerleri MEB Milli Eğitim Bakanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!