Askerlik Süresi Uzadı mı? Genelkurmay Başkanlığı Açıklama Yaptı!

Askerlik Süresi Uzadı mı? Genelkurmay Başkanlığı Açıklama Yaptı!
Askerlik Süresi Uzadı mı? Genelkurmay Başkanlığı Açıklama Yaptı! Dilek DEMİRLER

Askerlik süresinin uzatıldığı ile ilgili çıkan haberlere Türk Silahlı Kuvvetleri’nden cevap geldi.

Askerlik süresinin uzatıldığı ile ilgili çıkan gündem haberlerine Türk Silahlı Kuvvetleri’nden cevap geldi.

Türk Silahlı Kuvvetleri, askerlik süresinin uzatıldığı ile ilgili haberlere cevap verdi. TSK tarafından yapılan açıklamada çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığı, askerlik süresinin uzatılmasının söz konusu olmadığı bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığı Haberi Yalanladı       

Genelkurmay Başkanlığı tarafından açıklama yapıldığı ve askerlik süresinin uzadığının bildirildiği ile ilgili çıkan haberler Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından ivedilikle yalanlandı. Asılsız olduğu açıklanan haberin arkasında Genelkurmay Başkanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı yetkilileri tarafından basın mensuplarına yapılan uyarının olduğu ortaya çıktı.

Haber TRT’de de Yayınlanmıştı

TRT’de de yayınlanan ve pek çok büyük internet haber sitesinde yer alan askerliğin uzadığına dair haberde Genelkurmay Başkanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı’nın yaptığı olağanüstü hal tezkere toplama konulu toplantının sonucunun önümüzdeki hafta başında kamuoyu ile paylaşılacağı, şu an itibariyle silah altında olan er ve erbaşların zorunlu askerlik sürelerinin yeniden düzenlendiği yazılmıştı.

TSK’nın Açıklaması Şeklinde Haber Yapıldı

Genelkurmay Başkanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı’nın açıklaması olarak lanse edilen haberde ayrıca kısa dönem askerlik sürelerinde herhangi bir değişiklik olmadığı, askerliğini uzun dönem olarak yapan er ve erbaşların askerlik sürelerinin 12 ay 4 dönemden; 18 ay 6 döneme çıkartıldığı, yeni askerlik sürelerinin ikinci bir emre kadar bu şekilde olacağı da bildirilerek, Türkiye’nin içinde bulunduğu olağanüstü hale uygun olarak bu kararın uygun bulunduğu, yürürlüğe girmesi ile ilgili çalışmaların hızlı bir şekilde başlayacağı, çalışmalar sona erdiğinde Genelkurmay Başkanlığı’nın resmi web sitesinden bilgilendirme yapılacağı da belirtilmişti.

Büyük Bir Yanlış Anlama Var

Bazı internet haber sitelerinden ve sosyal medyada yer alan bu asılsız haberin dayanağının Genelkurmay Başkanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı yetkilileri tarafından yollanan ve altında Bu açıklama yalandır!” ibaresinin bulunduğu bir yazı olduğu ortaya çıktı. Haberi yayınlayan kaynakların açıklamanın altındaki bu ibareyi görmeyerek gerçek haber şeklinde yapmasından doğan bu hata Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan açıklama ile düzeltildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri askerlik süresi Genelkurmay Başkanlığı er ve erbaşların askerlik süreleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!