Bakan Açıkladı! İstanbul Yeni Havalimanı’na Uçak İnebilecek Durumda!

Bakan Açıkladı! İstanbul Yeni Havalimanı’na Uçak İnebilecek Durumda!
Bakan Açıkladı! İstanbul Yeni Havalimanı’na Uçak İnebilecek Durumda! Dilek DEMİRLER

​Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İstanbul Yeni Havalimanı’nın inşaatının çok büyük bir bölümünün tamamlandığını, havalimanına şu an itibariyle uçak inebileceğini açıkladı.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İstanbul Yeni Havalimanı’nın inşaatının çok büyük bir bölümünün tamamlandığını, havalimanına şu an itibariyle uçak inebileceğini açıkladı.  

Havalimanında 120 Adet Bina Bulunacak

İstanbul’da yapımı süren üçüncü havalimanına giderek inceleme ve değerlendirmelerde bulunan Ulaştırma Denizcilik ve Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, basın mensuplarının sorularına da cevap verdi. Ahmet Arslan, İstanbul üçüncü havalimanının toplamda 80 milyon metrekare alanda faaliyete geçeceğini, bu alanda 120 adet bina bulunacağını, binaların yer alacağı kapalı alanın büyüklüğünün de 3.5 milyon metrekare olacağını, havalimanında 114 adet uçağın aynı anda yanaşabileceğini söyledi.

İkinci Pistte İnce İşçilikler Yapılıyor                                                               

Ahmet Arslan, havalimanı inşaatının hızlı bir şekilde ilerlediğini, bunun memnuniyet verici olduğunu, şu an itibariyle ikinci pistin ince işçiliklerinin yapıldığını, 5 gün sonra da trafik cihazlarının kurulması ile yer teslimi yapılması aşamasına gelineceğini, 15 Şubat 2018 tarihinde Devlet Hava Meydanları İşletmeleri’nin kendi cihazlarını kuleye ve diğer yerlere kurmaya başlayacaklarını, en geç önümüzdeki temmuz ayında köprülerle ilgili montaj işlemlerinin de tamamlanmış olacağını, havalimanı genelinde 6 bin adet karma olacağını ve gereken bütün takiplerin gerçekleşeceğini de belirtti.

Devlet 22 Milyar Euro Gelir Elde Edecek  

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı, İstanbul Yeni Havalimanı’ndan dünyanın 350 ayrı destinasyon noktasına uçuş yapılacağını da belirterek, çok büyük sayıda transit yolcunun ağırlanacağını, havalimanı otelinin 460 odasının olacağını, şu an Türkiye’de bulunan havalimanı otellerinin en büyüğünün 80 odası olduğunu, havalimanına yapılan toplam yatırım bedelinin 10 milyar 247 milyon euro olduğunu, 25 yıl olan işletme döneminde devlet olarak 22 milyar 152 milyon euro fazladan KDV kira geliri sağlayacaklarını da sözlerine ekledi.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı İstanbul üçüncü havalimanı havalimanı inşaatı İstanbul Yeni Havalimanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!