Bakan Canikli’den Bedelli Askerlik Açıklaması!

Bakan Canikli’den Bedelli Askerlik Açıklaması!
Bakan Canikli’den Bedelli Askerlik Açıklaması! Dilek DEMİRLER

Bedeli askerlik konusunda yaşanan son dakika gelişmeleri gündem haberlerinin başında yer almaya devam ediyor.

Bedeli askerlik konusunda yaşanan son dakika gelişmeleri gündem haberlerinin başında yer almaya devam ediyor.

Milli Savunma Bakanı Açıklama Yaptı

Milyonlarca kişi tarafından merakla beklenen ve takip edilen konular arasında yer alan bedelli askerlik ile ilgili hükümet yetkililerine her fırsatta sorular sorularak bilgi alınmaya çalışılıyor. Hükümetin bedelli askerlik ile ilgili bir çalışma yapıp yapmayacağı merak konusu olmaya devam ediyor. Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, bedeli askerlik ile ilgili bir açıklama yaparak merak edilen sorulara cevap verdi.

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, milyonlarca vatandaş tarafından beklenen ve çıkıp çıkmayacağı gündemin merak edilen soruları içinde yer alan bedelli askerlik konusundan bahsetti. Canikli, bedelli askerliğin çıkıp çıkmayacağı ile ilgili bir soruya hükümetin gündeminde olmadığını söyleyerek cevap verdi.

TBMM’ye Pek Çok Dilekçe Ulaştı            

Türkiye Büyük Millet Meclisi Dilekçe Komisyonu’na yapılan binlerce başvuru ile bedelli askerlik ile ilgili yasa çıkartılması istendi. Dilekçelerde bedelli askerliğin milyonlarca vatandaş tarafından beklendiği de belirtildi.

Bedelli Askerlik Platform Başkanı Ferhat Doğan da TBMM Dilekçe Komisyonu’na pek çok imzanın yer aldığı bir dilekçe yolladı. Doğan’ın yolladığı dilekçede bedelli askerliğin bir an önce TBMM gündemine alınması ve yasalaştırılması ile ilgili gerekli çalışmaların yapılması istendi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü de Açıklama Yapmıştı

Bedelli askerlik konusunda daha önce Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da bir açıklama yapmıştı. İbrahim Kalın geçtiğimiz haftalarda bir basın toplantısında bu konu ile ilgili sorulan sorulara cevap vermiş ve şu anda gündemde böyle bir konunun olmadığını belirtmişti.

Bedelli Askerlik Nedir?

Bedelli askerlik, şu anda zorunlu olan askerlik hizmetinin devlet tarafından alınan bir kararla belirlenen dönemde belirlenen ücretin ödenerek, askerlik hizmetinin yapılmış kabul edilmesidir. Bedelli askerliğe başvuru şartları dönemlere bağlı olarak değişmekte olup, ücretler ve yaş grupları da çeşitlilik gösterir. 

Bedeli askerlik Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın Bedelli askerliğe başvuru şartları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!