Başbakan Binali Yıldırım’dan Asgari Ücret Açıklaması!

Başbakan Binali Yıldırım’dan Asgari Ücret Açıklaması!
Başbakan Binali Yıldırım’dan Asgari Ücret Açıklaması! Dilek DEMİRLER

Başbakan Binali Yıldırım, Bangladeş’in başkenti Dakka’ya gerçekleştireceği ziyaret öncesinde Ankara Esenboğa Havalimanı’nda açıklamalar yaptı.

Başbakan Binali Yıldırım, Bangladeş’in başkenti Dakka’ya gerçekleştireceği ziyaret öncesinde Ankara Esenboğa Havalimanı’nda gündem ile ilgili açıklamalar yaptı.

Asgari Ücret Çalışmaları Türkiye’nin Şartlarına Göre Yapılıyor  

Başbakan Binali Yıldırım, Esenboğa Havalimanı’nda yaptığı açıklamada asgari ücret ile ilgili çalışmalarda Türkiye’nin şartlarının göz önünde bulundurulacağını söyledi. Binali Yıldırım ayrıca uyum yasaları ile ilgili yürütülen çalışmaların hazırlık aşamasında olduğunu, uzun zamandan beri hükümet olarak bu hazırlık çalışmalarına devam ettiklerini, bu çalışmaların bir bölümünün 2018 yılının mart ayından önce yasalaşması gerektiğini, uyum yasaları hakkında diğer partilerin fikrinin ne olduğunun da önemli olduğunu, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 2019 yılına kadar uyum yasaları ile ilgili çalışmaların ve düzenlemelerin tamamlanmış olacağını söyledi.

Asgari Ücret 2018 Yılından Önce Belirlenecek

Başbakan Yıldırım, 2018 yılına girmeden önce asgari ücretin belirlenmiş olacağını, bu konudaki çalışmaların işçi temsilcileri, işveren temsilcileri ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasında yapılan görüşmeler ile sürdürüldüğünü, şu anda Türk – İş tarafından bir teklif verildiğini, DİSK tarafından yapılacak olan teklifin beklenmekte olduğunu, daha sonra bahsi geçen tarafların tekrardan bir araya geleceklerini, bu toplantının ilgili bakanlık tarafından yapılacağını, anlaşmaya varılabilecek en iyi rakam üzerinde görüşüleceğini de söyledi.

Taşeron İşçi Konusundaki Söylentilere İnanmayın

Binali Yıldırım, hükümetin uzun yıllardan bu yana çalışanlara verdiği asgari ücretin kesinlikle enflasyonun altında tutmadığını, bu kez de aynı şekilde davranacaklarını, Türkiye şartlarının göz önünde bulundurulduğu en makul rakamda anlaşma sağlanmasını amaçladıklarını da söyleyerek taşeron işçiler konusuna da değindi. Yıldırım, taşeron işçilerin devlet bünyesinde devamlı kadroya alınması çalışmalarında sona yaklaşıldığını, kendileri tarafından bu konu ile ilgili henüz hiçbir açıklama yapılmadığını, birkaç gün içinde konunun netleşeceğini, şu an ortalıkta dolaşan söylentilere inanılmaması gerektiğini de belirtti. 

Başbakan Binali Yıldırım asgari ücret Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı taşeron işçiler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!