Beşiktaş Avrupa’da Gelirini En Çok Artıran 3. Kulüp Oldu!

Beşiktaş Avrupa’da Gelirini En Çok Artıran 3. Kulüp Oldu!
Beşiktaş Avrupa’da Gelirini En Çok Artıran 3. Kulüp Oldu! Dilek DEMİRLER

Beşiktaş, Avrupa’da bulunan en büyük 12 ligdeki şampiyonlar arasında gelirini en fazla artıran kulüp olarak üçüncü oldu.

Beşiktaş, Avrupa’da bulunan en büyük 12 ligdeki şampiyonlar arasında gelirini en fazla artıran kulüp olarak üçüncü oldu.

12 Ülkenin Şampiyonları İncelendi

Avrupa ülkelerinin 12 büyük liginde 2016 – 2017 futbol sezonunda şampiyon olan takımlar arasında gelirlerini en çok artıran takımlar sıralandı. Beşiktaş bu sıralamada gelirini en çok artıran üçüncü takım oldu. Birinciliği gelirindeki yüzde 86 oranındaki artışla Monaco aldı.

Beşiktaş’ın yeni stadının biterek hizmete açılması, peş peşe şampiyon olması, UEFA gelirlerinin artması, yayın gelirlerinin çoğalması gibi sebeplerden dolayı kulüp gelirini rekor düzeyde artırdı. Beşiktaş’ın sergilediği olumlu finansal performans yurtdışında da dikkat çekmeye başladı. Küresel olarak danışmanlık ve denetim hizmeti veren KPMG adlı şirket tarafından yapılan araştırma sonuçlarına göre Beşiktaş 2016 – 2017 sezonunda şampiyon olan 12 Avrupa ülkesi takımının arasında gelirini en çok artıran üçüncü takım oldu.

Beşiktaş’ın Gelirleri Yüzde 43 Arttı

KPMG’nin The European Champions Report 2018 adlı raporunda Avrupa ülkeleri arasında futbola yön veren 12 ülkenin son şampiyonları inceleme altına alındı. Araştırma sonucunda Beşiktaş’ın gelirinin yüzde 43 oranında arttığı ve 145 milyon euroya ulaştığı öğrenildi.

Yayınlanan raporda ayrıca Beşiktaş’ın gelirlerinin 2018 yılında da artmayı sürdüreceği ve yapılan çalışmaların sonunda bunun görülebileceği, içinde bulunduğumuz sezonda diğer takımların gerisinde puana sahip olmasına rağmen yine gelirini en çok artıran kulüp olacağı, bunun sebebinin de bu sezonun başlangıcında Benjamin Mendy, Kylian Mbappe ve Bernardo Silva adlı oyuncularının satışından elde edilen 350 milyon euro civarındaki kazanç olduğu bilgilerine yer verildi.

Chelsea’nin Gelirleri Yüzde 4 Düştü

Geçtiğimiz yılın kazancını en çok artıran bir diğer Avrupa kulübü de Real Madrid oldu. İspanya şampiyonu Real Madrid’in geliri 671 milyon euroya ulaşırken, kulübün gelir artışı oranının yüzde 8 olduğu bildirildi. KPMG’nin yayınladığı raporda Almanya’nın şampiyonu Bayern Münih’in gelirlerinin 588 milyon euro olmasına rağmen gelirlerinin yüzde 1 oranında düştüğü gözlemleniyor. İsviçre’nin şampiyonu Basel’in ve İngiltere’nin şampiyonu Chelsea’nin gelirlerinde yüzde 4 oranında düşüş yaşanmış. 

gelirini en fazla artıran kulüp Beşiktaş Beşiktaş’ın gelirleri Chelsea’nin gelirleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!