Çiftlikbank Yavruladı! 200 Site Oraya Çıktı!

Çiftlikbank Yavruladı! 200 Site Oraya Çıktı!
Çiftlikbank Yavruladı! 200 Site Oraya Çıktı! Dilek DEMİRLER

Üyelerine ödeme yaptığını durdurduğunu açıklayan Çiftlikbank hakkında inceleme başlatılmasından sonra benzer 200 site daha ortaya çıktı.

Üyelerine ödeme yaptığını durdurduğunu açıklayan Çiftlikbank hakkında inceleme başlatılmasından sonra benzer 200 site daha ortaya çıkarak gündeme geldi.

Çiftlikbank Ödeme Yapamayacağını Açıklamıştı

Çiftlikbank adlı sanal oyun hakkında inceleme başlatılmasından bir süre sonra oyun yetkilileri bankalardan para transferi yapamadıkları gerekçesi ile üyelerine vaat ettikleri gibi günlük ya da haftalık değil, aylık olarak ödeme yapabileceklerini açıkladılar. Başlatılan incelemeden sonra sanal ponzi oyunları çoğalmaya başladı. Çılgıninekler, Anadolufarm, Bizimtavuklar, Sütbank gibi isimleri olan bu sitelerin 108 adedi hakkında da inceleme başlatıldı.

500 Milyon Liradan Fazla Para Toplanmış

Üye olan kişilerden 500 milyon liranda fazla para topladığı ortaya çıkan Çiftlikbank’ın günlük ve haftalık ödemelerini durdurmasının ardından buzdağının görünmeyen kısmı da ortaya çıktı. Devlet yetkililerinin yaptıkları araştırma ve incelemeler sonucunda 20 adetten fazla bu gibi sanal oyun olduğu öğrenildi. Piyasadan 2 yıl boyunca bu oyunlar vesilesiyle 4 milyar liraya yakın para toplanmış. Bu şirketlerin çoğunun Kıbrıs merkezli olduğu da öğrenildi.

Benzeri Siteler Hakkında İnceleme Başlatıldı

Çiftlikbank gibi yapılanma içinde olduğu ortaya çıkan Sütbank, Çiflikshop, Galeribank, Çılgıninekler, Bizimtavuklar, Gerçekçiftçi, İmecebank gibi adlar alıyorlar. Bu oyunlar içinde olan Anadolufarm adlı yapılanmanın zaman içinde 10 binlerce kişiye ulaştığı ve para topladığı bilgisi de edinildi. Üyelerine kazanç sağlayacağı vaadinde bulunan ve bu sebeple denetim altına alınan site sayısının 108 olduğu söylendi. Bu sitelerin üye alımları da durduruldu.

Üye Sayıları Son 3 Ayda Arttı

Sütbank adlı oyunun da özellikle Gaziantep, Kayseri ve Konya gibi illerden yüksek sayıda üye topladığı, bu oyunun da inceleme altına alınan oyunlar arasında olduğu, bunlar haricinde değişik internet sitelerinin de bayilikler aracılığı ile aynı yöntemlerle piyasadan yüzlerce milyon lira toplandığı, son 3 ayda da üye sayılarında hatırı sayılır şekilde arttığı öğrenildi. 

Çiftlikbank sanal ponzi oyunları Anadolufarm Sütbank
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!