Ciner Grubu’nun Dev Yatırımının Açılışını Erdoğan Yaptı!

Ciner Grubu’nun Dev Yatırımının Açılışını Erdoğan Yaptı!
Ciner Grubu’nun Dev Yatırımının Açılışını Erdoğan Yaptı! Dilek DEMİRLER

Ciner Grubu tarafından 1.5 milyar dolar yatırım yapılarak gerçekleştirilen Kazan Soda Elektrik Üretim AŞ. tesisleri açıldı.

Ciner Grubu tarafından 1.5 milyar dolar yatırım yapılarak gerçekleştirilen Kazan Soda Elektrik Üretim AŞ. tesisleri açılması gündemin önemli haberleri arasında bulunuyor. 

Açılışa Cumhurbaşkanı Erdoğan Katıldı

Ciner Grubu 1.5 milyar dolar yatırım yapılarak kurulan Kazan Soda Elektrik Üretim AŞ. tesislerinin açılış gerçekleştirildi. Tesislerin açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptı. Kazan Soda Elektrik ve Üretim AŞ.’nin Türkiye’yi bu alanda dünyada lider konuma getirmesi amaçlanıyor. Açılış törenine Cumhurbaşkanı ile birlikte Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak da katıldı. Törende bir konuşma yapan Ciner Grubu Başkanı Turgay Ciner, Kazan Soda Elektrik Üretim AŞ. ile ilgili bilgiler verdi.

Açılış Konuşmasını Turgay Ciner Yaptı

 Ciner Grubu Başkanı Turgay Ciner, Kazan Soda Külü adlı firmanın açılışı ile Türkiye’nin ve Ciner Grubu’nun dünyadaki en büyük soda külü üreticisi konumuna geçtiğini, bu hammaddenin pek çok alanda kullanıldığını, en önemli kullanım alanının da nükleer santraller olduğunu, soda külünü üretmekten memnun olduklarını, Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü ile işbirliği yaparak bir şirket kurduklarını, bu yatırımı yapmaya karar verdiklerini, bütün bunları sadece kendi çabaları ile yapmadıklarını, devletin yapmış olduğu reformlar ve kalkınma vizyonu sayesinde başardıklarını da belirtti.

10 Bin Kişiyi İstihdam Ediyoruz                       

Turgay Ciner, yaptıkları yatırımlar ile ülke ekonomisine de katkı sağladıklarını, Ciner Grubu olarak yıllık ortalama 80 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdiklerini, bunun Türkiye’nin yaptığı ihracatın 200’de biri olduğunu, Türkiye genelinde toplam olarak 10 binden fazla kişiyi istihdam ettiklerini söyleyerek Kazan Soda ile ilgili yaptıkları yatırımlarda devlet tarafından sağlan katkılardan dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür ettiğini de sözlerine ekledi. 

Ciner Grubu Ciner Grubu Başkanı Turgay Ciner Kazan Soda Elektrik Üretim istihdam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!