Cumhurbaşkanı Erdoğan O Yasağın Kaldırılacağını Açıkladı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan O Yasağın Kaldırılacağını Açıkladı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan O Yasağın Kaldırılacağını Açıkladı! Dilek DEMİRLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hakkari’de uzun bir süredir uygulamada olan yaylalara çıkma yasağının kaldırılacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hakkari’de uzun bir süredir uygulamada olan yaylalara çıkma yasağının kaldırılacağını açıkladı.

Gerekli Alt Yapıyı Oluşturuyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hakkari’de bir süredir güvenlik sebebiyle uygulanan yaylalara çıkma yasağının önümüzdeki bahar aylarında kaldırılacağını, et fiyatları yüksek olduğundan dolayı Türkiye’de bir süredir hayvancılık konusunun tartışıldığını, ayrıca bölgedeki değerlerden olan maden ocaklarında rahat bir şekilde faaliyetlerin yürütülebilmesi ile ilgili de gerekli alt yapının oluşturulma aşamasında olduğunu söyledi.

Yoğun Güvenlik Önlemleri Alındı

Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti’nin 6. Olağan Kongresi’nde bulunmak üzere Hakkari’deydi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Hakkari’ye yapacağı ziyaret öncesinde şehirde yoğun güvenlik önlemleri alındı. Erdoğan, kendisini Hakkari’ye götüren Atak helikopteri ile şehrin üzerinde bir tur attıktan sonra Gazi Mahallesi’ndeki Fatih Kışlası’na indi. Cumhurbaşkanı daha sonra kongrenin düzenleneceği Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Salonu’na gitti.

Hakkari’ye 15 Yılda 10 Katrilyonluk Yatırım Yapıldı

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin Hakkari İl Kongresi’nde bir konuşma yaptı. Erdoğan konuşmasına kendisini bağrına basan Hakkarililere teşekkür ederek başladı ve bu bölgede işsizlik ve yatırımların az olmasının nedeninin terör olduğunu, ancak buna rağmen geride kalan 15 yılda Hakkari’ye 10 katrilyon liralık yatırım yapıldığını, birçok kişinin rüyasında görse dahi inanamayacağı bir havalimanı inşa edildiğini, şimdi su sorununu çözmeye sıra geldiğini söyleyerek devam etti.

Yaylalardaki Yasağı Kaldırıyoruz

İstihdam sağlanabilmesi için özel sektörün yatırım yapması gerektiğine vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, girişimcilerin yatırım yapmak için güvenlik istediğini, güvenliğin olmadığı yerde devlet ne kadar teşvik verirse versin yatırımın yapılmadığını, önümüzdeki bahar aylarında uzun süredir güvenlik nedeniyle çıkma yasağı bulunan yaylalardaki yasağın da kaldırılacağını, ancak yaylalara Hakkarililerin sahip çıkması gerektiğini, hayvancılığın geliştirilmesi ile ilgili konunun da gündemlerinde olduğunu, bu bölgede bulunan maden ocaklarının rahatça çalışabilmesi için gerekli alt yapının da bir yandan oluşturulduğunu da sözlerine ekledi. 

yaylalardaki yasak yatırım et fiyatları Cumhurbaşkanı Erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!