Dünyanın En Pahalı Sütü! Kilosu 7 Bin Lira!

Dünyanın En Pahalı Sütü! Kilosu 7 Bin Lira!
Dünyanın En Pahalı Sütü! Kilosu 7 Bin Lira! Dilek DEMİRLER

Ordu Arı Yetiştiriciliği Birliği Başkanı Akın Çiftçi, fiyatı yüksek olduğundan gramla satılan arı sütünün, genel olarak 5 - 10 gramlık tüpler halinde satışa sunulduğunu belirtti.

Ordu Arı Yetiştiriciliği Birliği Başkanı Akın Çiftçi, fiyatı yüksek olduğundan gramla satılan arı sütünün, genel olarak 5 - 10 gramlık tüpler halinde satışa sunulduğunu belirtti. Arı sütünün kilogram fiyatının 7 bin lira, gram fiyatının 7 lira olduğunu söyledi.

Ordu Arı Yetiştiriciliği Birliği Başkanı Akın Çiftçi, ülkemizin en çok bal üretilen ilinin Ordu olduğunu, bal üretimiyle birlikte arı sütüne yönelmenin de gerçekleştiğini, üretimi zahmetli ve zor olan arı sütünün bu zor üretimine rağmen üreticilerin arı sütüne olan ilgisinin artarak devam ettiğini, bu pahalılığın onları bundan uzak tutmaya yetmediğini söyledi.

Marketlerdeki Arı Sütü Gerçek Arı Sütü Değil               

Akın Çiftçi, arı sütünün sağlığa çok yararlı olduğu, ancak çok pahalı olduğunu, marketlerde satılan arı sütlerinin gerçek arı sütü olmadığı için vatandaşların bunlara güvenmemesi, itibar etmemesi gerektiğini belirterek, dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Arı Sütü Güneş Görmemeli

Akın Çiftçi, “Arı sütü nasıl saklanmalı?” sorusuna da yanıt verdi. Güneş görürse bozularak faydasını kaybedecek olan arı sütünün, 10 gramlık tüpler halinde güneş görmeyecek şekilde buzdolabında korunması gerektiğinin altını çizdi.

Arı Sütünün Faydaları Saymakla Bitmez

Arı sütünün faydaları çok çeşitlidir. Bağışıklık sistemini düzenliyor. Ayrıca kök hücrelere olumlu etkilerde bulunuyor. Vücut performansını ve dayanıklılığını arttırması ve yaşlanmayı geciktirici bir fonksiyona sahip olması ile de dikkat çekiyor. Arı sütü, besin değeri en yüksek doğal ilaçtır. Ayrıca vitamin ve mineraller açısından da zengindir. Güçlü bir antioksidandır. Hastalıklara karşı vücut direncini arttırır. Uyku bozukluklarına da iyi gelmekte ve sağlıklı bir uyku uyunmasını sağlamaktadır. 

Ordu Arı Yetiştiriciliği Birliği Arı sütünün kilogram fiyatı Arı sütü nasıl saklanmalı Arı sütünün faydaları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!