Erdoğan ABD’li Bakanı Kabul Etti! Görüşmede Neler Konuşuldu?

Erdoğan ABD’li Bakanı Kabul Etti! Görüşmede Neler Konuşuldu?
Erdoğan ABD’li Bakanı Kabul Etti! Görüşmede Neler Konuşuldu? Dilek DEMİRLER

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’ye gelen ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’u kabul etti. Görüşme yaklaşık 3 saat devam etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’ye gelen ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’u kabul etti. Görüşme yaklaşık 3 saat devam etti.

Görüşme 3 Saat Devam Etti

Türkiye’de bulunan Amerika Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabul edildi. 3 saat süren görüşmeden sonra yapılan açıklamada Erdoğan tarafından Rex Tillerson’a Türkiye’nin beklentilerinin ve öncelikli konularının neler olduğunun açık bir şekilde ifade edildiği bildirildi.

Tillerson Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Ağırlandı

Dün Türkiye’de bulunan ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü. Erdoğan ve Tillerson’un görüşmesi yaklaşık olarak 3 saat devam etti. Rex Tillerson, Recep Tayyip Erdoğan tarafından dün akşam saatlerinde basına kapalı olarak ağırlandı. Erdoğan ile Rex Tillerson arasındaki görüşme Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşti. Akşam saatlerinde 19:40 civarında başlayan görüşmeye basın mensupları alınmadı.

Görüşmeye Mevlüt Çavuşoğlu da Katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’un basına kapalı bir şekilde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılan görüşmesinde Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da hazır bulundu. Türkiye – ABD üst düzey yöneticilerinin bu görüşmesi 3 saat 15 dakika boyunca devam etti.

ABD’ye Türkiye’nin Öncelikleri Anlatıldı

Görüşmeden sonra Cumhurbaşkanlığı kaynakları bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ile Mevlüt Çavuşoğlu’nun görüşmesinin oldukça olumlu ve verimli bir görüşme olduğu, gayet iyi geçtiği bilgisi verildi. Cumhurbaşkanlığı kaynakları ayrıca görüşme esnasında Türkiye tarafından ABD’ye ülkemizin önceliklerinin ve beklentilerinin açık bir şekilde ifade edildiği de söylendi.

Terörle Mücadele Konusu Ele Alındı

Cumhurbaşkanlığı tarafından görüşme sonrasında yapılan bilgilendirmede Erdoğan’ın Tillerson’u kabulünde Irak ve Suriye öncelikli olmak üzere bölgesel gelişmelerden, terörle mücadele konusundan, Türkiye – ABD ilişkilerinden bahsedildiği, Erdoğan’ın Tillerson’a Türkiye’nin beklenti ve önceliklerini aktardığı bildirildi.

Türkiye’nin Güvenlik Endişelerini Anlıyoruz

Görüşmeden sonra ABD Dış İlişkiler Sözcüsü de bir açıklama yaparak Rex Tillerson’un diplomasi için Türkiye’de olduğu, bu hafta Türkiye ile verimli görüşmelerin yapıldığını, iki ülke arasında gerginliğin yüksek olmasına rağmen birlikte çalışılabilecek pek çok alan olduğunu, Türkiye’nin güvenlik endişelerini anladıklarını, ancak herkesin DEAŞ’la mücadeleye odaklanması gerektiğini söyledi.

ABD Dışişleri Bakanı Erdoğan ve Tillerson’un görüşmesi Türkiye – ABD ABD Dış İlişkiler Sözcüsü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!