Erdoğan’dan Çok Sert Fahrettin Paşa Tepkisi!

Erdoğan’dan Çok Sert Fahrettin Paşa Tepkisi!
Erdoğan’dan Çok Sert Fahrettin Paşa Tepkisi! Dilek DEMİRLER

42. Muhtarlar Toplantısı’nda konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BAE’li bakan tarafından sosyal medyada yapılan bir paylaşım ile ilgili çok sert tepki verdi.

42. Muhtarlar Toplantısı’nda konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BAE’li bakan tarafından gündemde olab sosyal medyada yapılan bir paylaşım ile ilgili çok sert tepki verdi.

Erdoğan’ın BAE’li Bakana Öfkesi

Birleşik Arap Emirlikleri’nin bir bakanının Fahrettin Paşa’yı suçlayan bir sosyal medya paylaşımı yapması üzerine 4. Muhtarlar Toplantısı’nda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan sert tepki gösterdi. Erdoğan, toplantıda yaptığı konuşmada bu konuya değinerek BAE’li bakana “Ey zavallı!” diye seslendi ve “Senin ataların neredeydi?” diye sordu.

Paylaşımında Fahrettin Paşa’yı Suçlamıştı                                       

Kısa adı BAE olan Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı’nın Fahrettin Paşa’nın Medine’de bulunan kutsal emanetleri oradan alarak İstanbul’a getirdiğini iddia eden sosyal medya paylaşımı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı kızdırdı. Erdoğan, katıldığı Muhtarlar Toplantısı’nda yaptığı konuşma sırasında BAE Dışişleri Bakanı’na cevap verdi.

Recep Tayyip Erdoğan konuşmasında BAE’li bakana hitaben “Zavallı!” tabirini kullandı ve kendisinin ceddinin nerede olduğunu sordu. Erdoğan, Fahrettin Paşa tarafından Medine’de büyük işler yaptığını, 2 yıl 7 aylık süre boyunca Medine’yi koruduğunu, gerçekleştirdiği direnişin takdire değer olduğunu, bu zavallıların utanıp sıkılmadan Erdoğan’ın atalarının kutsal emanetleri Medine’den çaldığını ve İstanbul’a getirdiğini söyleyebildiklerini, oysa Fahrettin Paşa, Medine’nin işgal altında olmasından ve bu emanetlerin zarar görmesinden korktuğundan dolayı onları 2 bin kişilik bir ordu ile korumak suretiyle İstanbul’a yolladığını söyledi.

Muhtarları Üzen Beni Üzmüş Olur

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasına tarihin bu önemli şahsiyetine dil uzatarak konuşan kişilerin bugün itibariyle kimlerle ilişkilerinin olduğunu bildiklerini, ne işler çevirdiklerinden haberdar olduklarını da söyleyerek muhtarlar hakkında da konuştu. Recep Tayyip Erdoğan, muhtarları üzecek olanların kendisini üzmüş olacağını, arkasında milletin bulunmayan devlet adamının ayakta kalamayacağını da sözlerine ekledi. 

42. Muhtarlar Toplantısı Cumhurbaşkanı Erdoğan Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı Fahrettin Paşa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!