Google Crome’daki Reklamlar Engellenebilecek!

Google Crome’daki Reklamlar Engellenebilecek!
Google Crome’daki Reklamlar Engellenebilecek! Dilek DEMİRLER

Dünyanın en çok dijital reklam geliri elde eden firmalarından olan Google, web tarayıcısı olan Crome’a reklam engelleme eklentisi getireceğini açıkladı.

Dünyanın en çok dijital reklam geliri elde eden firmalarından olan Google, web tarayıcısı olan Crome’a reklam engelleme eklentisi getireceğini açıklaması gündem haberleri arasında yer aldı. 

Crome’a Yeni Yazılım Eklenecek

Dijital reklamlardan en fazla gelir eden dünyanın en büyük firmalarından olan Google, yaptığı duyuruda firmanın web tarayıcısı olan Crome’a ekleyeceği yeni bir yazılım eklentisi ile reklamları engelleme imkanı tanıyacağını açıkladı. VentureBeat tarafından yapılan habere göre Crome’a 15 Şubat 2019 tarihinde getirilecek olan yeni güncelleme ile o tarihten itibaren isteyen internet kullanıcıları farklı bir yazılıma gereksinim duymadan reklamları engelleyebilecekler.

Standartlara Uymayan Web Sitelerindeki Reklamlar Engellenecek

Google Crome, diğer kullanılan reklam engelleme yazılımlarından değişik olarak tüm tanıtım materyallerini ve reklamları gizlemeyecek. 2017 yılının başında Google’ın katıldığı Daha İyi Reklamlar Koalisyonu tarafından belirlenen özelliklere uygun olmayan web sitelerinde yer alan reklamlar engellenerek kullanıcılara gösterilmeyecek. Standartların dışında olan ve Google Crome’un engellediği reklamlar; web sitesinin bütününü kapsayan, yanıp sönen ve otomatik olarak müzik çalan reklamlar olacak.

Site Düzeltmeye Giderse Engel Kaldırılacak

Web tarayıcısı tarafından bir reklam engellendiğinde bunun bedeni ve düzeltilmesi ile ilgili tavsiyeler web sitesi yetkililerine iletilecek. Sorunların site sahipleri tarafından çözüme ulaştırılması halinde bir sonraki ziyaretlerinde kullanıcılara gösterilebilecekler.

Konu hakkında bilgi veren Google yetkilisi firma tarafından web tarayıcısı olan Crome’e getirilecek olan yeni yazılımın reklam engelleme aracı olacağını, bu engelleme aracının esas amacının Google’da yayınlanacak olan reklamları engellemek olmadığını, gerçek amacın web sitesinde reklam yayınlayanları ve web sitelerini daha iyi reklamlar göstermeye teşvik etmek olduğunu bildirdi.

Google yazılım eklentisi Google Crome reklamları engellemek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!