Halis Toprak'ın Kurduğu Fabrikanın İflası İsteniyor!

Halis Toprak'ın Kurduğu Fabrikanın İflası İsteniyor!
Halis Toprak'ın Kurduğu Fabrikanın İflası İsteniyor! Tuğçe Gürel

Bir zamanlar ülkenin önde gelen iş adamlarından biri olan Halis Toprak'ın kurduğu Toprak Temizlik Kağıdı AŞ hakkında dava açıldı. Selüloz-İş tarafından açılan davada fabrikanın iflası isteniyor.

Hürriyet'ten Dinçer Gökçe'nin haberi doğrultusunda, bir zamanlar ülkenin önde gelen sanayi kuruluşlarından biri olarak bilinen ve iş adamı Halis Toprak'ın kurmuş olduğu, Bilecik'te yer alan Toprak Kağıt Fabrikasının iflasının istendiği dile getirildi. Söz konusu şirketin iflası adına talep gerçekleştiren tarafın, Türkiye Selüloz Kağıt, Ağaç ve Mamulleri İşçileri Sendikası (Selüloz-İş) olduğu belirtilirken, davanın ilk duruşmasının Nisan ayı içerisinde yapılacağı bildirildi. 

Fabrikanın İflası İsteniyor

Toprak Temizlik Kağıdı AŞ'ye karşı Bozüyük Asliye Hukuk Mahkemesi'nde iflas davasının açıldığı belirtilirken, davayı açan tarafın işçi sendikası Selüloz-İş olduğu ifade edildi. Alınan bilgiler doğrultusunda şirketin, sendikaya aylık ödeme yapması gereken aidatı ödemediği dile getirilirken, taraflar arasında bazen ödemelere yönelik anlaşmalar gerçekleştirilmiş olsa dahi herhangi bir sonucun elde edilemediği belirtildi.

Sendika tarafının bu olayların ardından dava açarak, bu davayı kazandığına vurgu yapılırken, mahkemenin kararının ardından ödemenin gerçekleştirilmesi adına iflas yoluyla takibe geçildiği ifade edildi. Şirketin buna itiraz etmesinden sonra ise bu defa itirazın iptali ve iflas istemiyle yeni bir dava daha açıldığı dile getirilirken, mahkemenin iflas kararı alması durumunda oluşacak iflas idaresinin fabrikanın satış işlemlerini gündeme alacağı bildirildi. 

Yüzde 25 Pazar Payına Sahipti

Toprak Temizlik Kâğıdı Fabrikası'nın son 10 senedir etkili bir şekilde faaliyet göstermediği bilinse dahi, özellikle 90'lı senelerde ülke genelinde öncü sanayi tesisleri arasında bulunduğu biliyordu. Çok sayıda işçinin çalıştığı fabrikanın, ülkenin temizlik kağıdı sektörüne bakıldığında yüzde 25 seviyesinde bir pazar payına sahip olduğu belirtiliyordu. Toprak Kağıt fabrikası gibi birçok önemli sanayi tesisi açan Halis Toprak ise 2016 senesinin ocak ayı içerisinde Paris'te hayatını kaybetti.

Halis Toprak Toprak Temizlik Kağıdı AŞ Bozüyük Asliye Hukuk Mahkemesi Selüloz-İş Türkiye Bilecik Bozüyük
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!