Konut Alacaklara Müjde! Devletten Destek Geliyor!

Konut Alacaklara Müjde! Devletten Destek Geliyor!
Konut Alacaklara Müjde! Devletten Destek Geliyor! Dilek DEMİRLER

Devlet tarafından vatandaşların daha kolay bir şekilde konut almalarını sağlayacak yeni düzenleme hayata geçiriliyor.

Devlet tarafından vatandaşların daha kolay bir şekilde konut almalarını sağlayacak yeni düzenleme hayata geçiriliyor.

Konut Alımları Teşvik Edilecek

Konut alımlarını teşvik etmek amacıyla devlet tarafından yeni bir düzenleme hayata geçirilecek. Özelikle düşük gelire ve orta gelire sahip olan grubun hedeflendiği açıklandı. Yeni düzenleme ile piyasada satışlarda olan konutlar arasından daha düşük faizlerle konut satın aldırılmasının amaçlandığı sistemde devletin konut alacaklara katkısı olacak.

Yapı Tasarruf Sandığı Sistemi Geliyor

Reuters Haber Ajansı’na üst düzey bir ekonomi yetkilisi tarafından açıklamalara göre devlet tarafından hayata geçirilecek olan Yapı Tasarruf Sandığı Sistemi adında olan yeni düzenlemenin üzerinde çalışıldığı, çalışmaların bir an önce bitirilerek torba yasada ye almasının sağlanacağını, kısa bir zaman içinde bu yeni düzenleme ile ilgili bilgilendirmelerin kamuoyu ile paylaşılacağını belirtti.

Almanya’daki Sistemini Türkiye’ye Getireceğiz

Ekonomi yetkilisi Yapı Tasarruf Sandığı Sistemi olarak isim verilen yeni düzenleme hakkında bilgiler vererek, Türkiye’de Mortgage sistemini yavaş bir şekilde ortaya çıkartmanın hedeflendiği uzman bankacılığın gündeme gelmesinin söz konusu olduğunu, bu konuda gereken adımların atıldığını, bu çalışmalar kapsamında yürütülenlerden birinin de Yapı Tasarruf Sandığı Sistemi olduğunu, bu sitsem sayesinde özellikle dar gelirli vatandaşların ev sahibi olabilmesinin yolunun açılacağını, Avrupa’da özellikle de Almanya’da bu gibi benzeri uygulamaların başarılı bir şekilde devam ettiğini, Almanya’daki konut satışlarında uygulanan bu sistemin Türkiye’ye de taşınacağını, bu konudaki adımın atıldığını, torba kanun kapsamında olduğunu, çok takın bir tarihte de ilan edileceğini söyledi.

Sadece Konut Kredilerinde Geçerli Olmayacak

Yapı Tasarrufu Sandığı Sistemi’nde kredilerin faizinin ve mevduat faizlerinin çok düşük seviyelerde olacağını, bazı bankaların da bu konuda epey zamandır bu konu çalışmalarını sürdürdüklerini, sadece konut alımlarında değil, daha önde kullanılan konut kredilerinin daha hızlı kapatılmasında, tadilat işlemlerinde ve konut ile ilgili diğer kullanımlarda fa geçerli olacağını da bildirdi.

Konut alımlarını teşvik Yapı Tasarruf Sandığı Sistemi Mortgage sistemi kredilerin faizi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!