Küçük Esnafa Müjde! KGF Kredileri Kalıcı Oluyor!

Küçük Esnafa Müjde! KGF Kredileri Kalıcı Oluyor!
Küçük Esnafa Müjde! KGF Kredileri Kalıcı Oluyor! Dilek DEMİRLER

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, KGF teminatlı kredilerin geri dönüş oranının yüzde 98’lik oran ile bankacılık sisteminin üzerinde bir performans sergilediğini açıkladı.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, KGF teminatlı kredilerin geri dönüş oranının yüzde 98’lik oran ile bankacılık sisteminin üzerinde bir performans sergilediği ile ilgili açıklaması gündem haberleri arasında yer aldı. 

Ödemelerdeki Geri Dönüş Oranı Yüzde 98

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, KGF olarak bilinen Kredi Garanti Fonu tarafından sağlanan teminatlı kredilerdeki geri dönüş oranının yüzde 98 oranı ile bankacılık sektöründeki performansın üzerine çıktığını, KGF’yi kalıcı hale getirmek ve küçük esnafın da yararlanabileceği hale getireceklerini açıkladı.

Piyasaya 210 Milyar Lira Sürüldü

Nihat Zeybekci, kısa adı EMD olarak bilinen Ekonomi Muhabirleri Derneği’nin İzmir şubesi üyesi olan gazetecilerin sorduğu soruları cevapladı. Zeybekci, Kredi Garanti Fonu teminatlı olarak kullandırılan kredilerin 2017 yılında Türkiye’nin kaydettiği büyüme oranının tetiklenmesi için de etkili olduğunu, 2017’de 210 milyar liranın KGF kapsamında piyasaya sürüldüğünü, KGF’de geri ödemelerin de başladığını söyledi.

Bu Kredileri Kalıcı Hale Getireceğiz

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, KGF teminatlı kredilerde geri ödemelerin başladığını, ödemelerin gayet başarılı devam ettiğini, kredi sahiplerinin geri ödeme oranının yüzde 98 olduğunu, bankacılık sistemindeki diğer kredi çeşitlerinin ödeme performansından daha yüksek olduğunu, önümüzdeki dönemlerde Kredi Garanti Fonu’nu kalıcı bir hale getireceklerini, bu konudaki çalışmalarının sona erdiğini, gelecek birkaç hafta içinde Ekonomi Koordinasyon Kurulu tarafından alınacak kararla kamuoyu ile de paylaşılacağını, açıklanacak olan yeni düzenleme ile KOBİ’lerin KGF kredilerini kullanma mesafesinin aşağıya çekildiğini, en küçük esnafın da bu kredilerden faydalanabileceğini açıkladı. 

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci teminatlı krediler Kredi Garanti Fonu KGF teminatlı krediler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!