Meteoroloji Uyardı! Beklenen Kar Geliyor

Meteoroloji Uyardı! Beklenen Kar Geliyor
Meteoroloji Uyardı! Beklenen Kar Geliyor Tuğçe Gürel

Meteoroloji Genel Müdürlüğü açıklama yaparak bu hafta Balkanlar üstünden gelen soğuk hava dalgasıyla başlayacak kar yağışları için uyarılarda bulundu.

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü'nden elde edilen bilgiler doğrultusunda mevsim normallerinin üstünde seyir gösteren sıcaklıklar, bugünden itibaren yerini Balkanlar üstünden gelecek olan yağışlı havaya ve soğuğa bırakacak.

Haftanın başlamasıyla Karabük'te, Ankara'da, Muş'ta, Bingöl'de, Ağrı'da, Van'da, Kayseri'de, Aksaray'da, Konya'da, Bolu'da ve Nevşehir'de kar yağışının etkisini göstermesi beklenirken, Cuma günü itibariyle yurdun büyük çoğunluğunda da hava sıcaklıkları tekrar yükselecek.

Balkanlar üstünden ülkemize gelen soğuk hava dalgasının sıcaklıkları büyük ölçüde düşürmesi öngörülürken, hissedilebilir sıcaklıkların da 8 ila 16 derece arasında azalması bekleniyor. Mevsim normallerinin altına inmesi beklene hava sıcaklıkları sonrasında kar yağışlarının yurt genelinde etkili olacağı belirtildi. 

İstanbul'da hafta içerisinde yağmurlu bir şekilde görülmesi beklenen havanın, salı gecesinden itibaren karla karışık yağmura yerini bırakması beklenirken, bahsi geçen karla karışık yağmurun ise yüksek olan kesimlerde yerini kara bırakacağı ifade edildi. 

Salı Günü İstanbul 5 Derece

Salı günü itibariyle İstanbul'da beklenen yağmurla hava sıcaklığının en düşük olarak 5 derece, en yüksek olarak ise 7 derece olacağı öngörülüyor. 

AKOM'un resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklama doğrultusunda mevsim normallerinin üstünde seyir gösteren hava sıcaklıklarının, bugünden itibaren yurda gelecek soğuk ve yağışlı hava dalgasıyla 10 ila 12 derece azalmasının beklendiği belirtildi. 

Ülke Genelinde Hava Durumu

04 Aralık Pazartesiyle başlayan haftada yurdun iç kesimleri ve batı kesimlerinde parçalı ve çok bulutlu şeklinde görülecek olan hava, Marmara Bölgesi, Ege Bölgesi, Akdeniz Bölgesi ve İç Anadolu Bölgesi'nin kuzeybatısı, Batı Karadeniz ile Samsun'da ve Çorum'un çevrelerinde yağmur ve sağanak yağışlı şekilde kendini gösterecek. Sabahın ilk saatlerinde ve gece saatlerinde ise yurdun doğusunda sisin ve pusun etkili olacağı belirtildi. 

Beklenen Kar Çarşamba Geliyor

Çarşamba günü ülke genelinde çok bulutlu seyredecek olan hava, Orta Karadeniz ve Doğu Karadeniz kıyılarında yağmur olarak kendini gösterecek. Meydana gelecek bu yağışların ise diğer bölgelerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde etkisini göstermesi bekleniyor.

İstanbul Meteoroloji Genel Müdürlüğü AKOM Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü Kar yağışı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!