Nurten Öğretmen Türkiye'nin Gurur Kaynağı Oldu!

Nurten Öğretmen Türkiye'nin Gurur Kaynağı Oldu!
Nurten Öğretmen Türkiye'nin Gurur Kaynağı Oldu! Tuğçe Gürel

Samsun'da bulunan Ayvacık Anaokulu Müdürü Nurten Akkuş, dünyanın en iyi 50 öğretmeni arasında ilk 10'a kalarak ilk kez bir Türk öğretmen olarak bunu başardığı çok gururlu ve mutlu olduğunu söyledi.

Samsun'un Ayvacık ilçesinde bulunan Ayvacık Anaokulu Müdürü Nurten Akkuş bir ilki başararak dünyanın en iyi 50 öğretmeni arasından ilk 10'a kalmayı başardı. Nurten öğretmen bu sevincini öğrencileri ile paylaştı.

Samsun'da 22 bin nüfusa sahip ve Ayvacık ilçesinde bulunan Ayvacık Anaokulu'nun müdürü olan 33 yaşındaki Nurten öğretmen ülkemiz adına onur kaynağı oldu. Her zaman gerçekleştirdiği projeler ile ülkemizde de çeşitli sivil toplum kuruluşları tarafından ödüllendirilen ve son olarak Aralık ayı içerisinde dünyaca ünlü olan bir vakıf tarafından seçilen en iyi öğretmenler yarışmasına başvuran Nurten Akkuş, ilk 10'a kalmayı başardı. 

Hint asıllı iş adamı Sunny Varkey tarafından kurulan ve eğitim alanında gelişmekte olan projeler adına desteklenen, ABD eski Başkanı Bill Clinton'ın onursal başkanlığını yaptığı Varkey Gems Vakfı 'Küresel Öğretmen Ödülü Komitesi'nin bu sene içerisinde seçtiği en iyi 50 öğreten arasında Nurten Akkuş da yer aldı. Yapılan değerlendirmeler sonucunda vakıf tarafından en iyi 10 öğretmen arasına giren Nurten Akkuş bunu başaran ilk Türk öğretmen olarak tarihe geçti.

Nurten Öğretmen'den Büyük Başarı

Sabah saatlerinde bu mutlu haberi alan Nurten öğretmen, ilk öğrendiği zaman büyük bir heyecan yaşadığını ve dünyanın en iyi 10 öğretmeni arasına giren ilk Türk öğretmen olmaktan dolayı gururlu olduğunu söyledi. Ülkemize böylesine bir başarı yaşattığı için mutlu olduğunu belirten Nurten Akkuş, 18 Mart tarihinde gerçekleşecek olan ödül töreninde ülkemizin bayrağını finalistlerin arasında dalgalandırmaktan dolayı gururlu olduğunu ve ilk kez bir Türk öğretmen olarak kendisinin bunu başardığı için mutlu olduğunu sözlerine ekledi.

Nurten öğretmen büyük ödül olan 1 milyon doları kazanması halinde bu para ile Suriye, Filistin ve Afrika'da savaş, açlık ve yoksullukla mücadele veren çocuklar için yeni projeler geliştireceğini ve onlar için yatırım sağlayacağını belirtti.

Türkiye Samsun Ayvacık Nurten Akkuş Varkey Gems Vakfı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!