PTT’ye 1.750 Yeni Personel Alımlarında Süreç Bugün Başladı!

PTT’ye 1.750 Yeni Personel Alımlarında Süreç Bugün Başladı!
PTT’ye 1.750 Yeni Personel Alımlarında Süreç Bugün Başladı! Dilek DEMİRLER

PTT AŞ.’deki açık kadrolara toplam olarak işe alınacak olan 1.750 kişilik yeni personel ile ilgili süreç başladı.

PTT AŞ.’deki açık kadrolara toplam olarak işe alınacak olan 1.750 kişilik yeni personel ile ilgili süreç başlaması gündem haberleri arasında yer alıyor. 

PTT’de Yeni Personel İşe Alım Süreci Bugün Başladı

PTT AŞ. tarafından yapılan açıklamada PTT’nin açık kadrolarındaki personel ihtiyacının giderilmesi için 2017 yılında 1.750 yeni personelin işe alınmasının planının yapıldığını, bu kapsamda iş PTT personel alımı iş başvurusu yapan adayların güvenlik soruşturmalarının ve arşiv araştırmalarının başlatıldığı, ancak Danıştay İdari Dava Daireleri Genel Kurulu’nun 2017 – 337 sayılı kararı ile yürütmenin durdurulduğu hatırlatıldı.

Cumhurbaşkanı’nın Talimatıyla KHK Çıkartıldı

PTT personel alımları sürecinde başvuru yapan adayların mağduriyetine sebep olmamak amacıyla Başbakan Binali Yıldırım ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından yoğun çaba gösterildiği, Recep Tayyip Erdoğan’ın da takdiriyle çıkartılan 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin düzenlendiği de belirtildi.

İşe Alım Süreci Bugün Başlatıldı

PTT tarafından yapılan açıklamada Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın yaptığı açıklamalar çerçevesinde bahsi geçen Kanun Hükmünde Kararname kapsamında 2017 – 2 personel alımlarının başarıya ulaşıp yeni personellerin işe alımları için gereken işlemlerin tamamlanması ve güvenlik araştırmalarında işe alımlarına dair bir sorun çıkmaması halinde PTT personel alımı adayların işe alınma sürecinin 8 Ocak 2018 tarihi itibariyle başlatılacağı da bildirildi.

Adayların İl Müdürlüklerine Başvurması Gerekiyor

PTT işe alım süreçleri sonlanan adayların görev yapacakları şehirlerin PTT il müdürlüklerine müracaat etmelerinin gerektiğinin de belirtildiği PTT tarafından yapılan açıklamada Kanun Hükmünde Kararname’nin yayınlandığı tarihten başlamak suretiyle 2018 yılında ve sonrasında tüm işe alımlarda düzenlemesi yapılacak olan yeni mevzuatın geçerli sayılacağı ve bu mevzuat dahilinde işlemlerin yapılacağı da bildirildi.

PTT personel alımı iş başvurusu PTT personel alımları Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan PTT personel alımı adayları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!