SGK Müfettiş Yardımcısı Personeller Arıyor!

SGK Müfettiş Yardımcısı Personeller Arıyor!
SGK Müfettiş Yardımcısı Personeller Arıyor! Dilek DEMİRLER

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından açık bulunan pozisyonlar için 50 kişi müfettiş yardımcısı olarak işe alınacak.

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından açık bulunan pozisyonlar için 50 kişi müfettiş yardımcısı olarak işe alınacak.

SGK 50 Müfettiş Yardımcısı Personel Alımı Yapacak

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından işe alınacak olan 50 müfettiş yardımcısı için kadrosuna gerçekleşecek kamu personel alımları için yazılı ve sözlü olmak üzere sınavlar düzenlenecek ve atamalar bu sınavlarda alınan sonuçlara göre yapılacak.

SGK Personel Alımları için Başvuru Yapacaklarda Aranan Şartlar da Açıklandı

SGK tarafından yapılacak olan personel alımlarına ait ilan Resmi Gazete’de yayımlandı. Yayımlanan ilana göre SGK personel alımları kapsamında gerçekleşecek olan bu işe alımlara başvuru yapmak isteyen Müfettiş Yardımcısı adaylarının öncelikle 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. Maddesi’nde yer alan şartları yerine getiriyor olmaları gerekiyor. Adayların ayrıca 1 Ocak 2018 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olması da aranan şartlar arasında yer alıyor.

Adaylar Hangi Üniversite Bölümlerinden Mezun Olmalı?

4 yıllık eğitim veren üniversitelerin Siyasal Bilgiler, Hukuk, İşletme, İktisat, İktisadi ve İdari Bilimler gibi fakültelerinden mezun olması istenen adaylar ayrıca belirtilen bölümlere denkliği YÖK tarafından kabul görmüş Türkiye’de ve yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmaları da kabul ediliyor.

KPSS’de En Az 80 Puan Almış Olma Şartı

Sosyal Güvenlik Kurumu personel alımı sınavı ile ilgilenen ve başvuru yapmak isteyen adayların 2017 KPSS sınavında KPSSP22 ve KPSSP48 puan türlerinden birinden en az 80 ve daha fazla puan almış olması da ilanda belirtilen şartlar arasında dikkat çekiyor. Başvuru sahibi 250 aday arasından seçilecek kişiler SGK eleman alımı sınavına katılmaya hak kazanacaklar.

SGK Personel Alımı Sınavına Başvuru Nasıl Yapılır?

SGK kamu personeli alımı sınavı için başvurularda öncelikle Sosyal Güvenlik Kurumu’nun resmi internet sitesinde yayınlanmış olan Aday Başvuru Formu’nun doldurulması ve bu formun bizzat ya da posta aracılığıyla 9 Şubat 2018 tarihine kadar SGK Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı Simon Bolivar Caddesi No: 23 Çankaya – Ankara adresine ulaştırılması gerekiyor.

SGK kamu personeli işe alım sınavı ile ilgili tüm detaylara kurumun internet sitesinden ulaşılabilir. 

kamu personel alımları SGK personel alımları Sosyal Güvenlik Kurumu personel alımı sınavı SGK kamu personeli alımı sınavı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!