Taksim’de Seyyar Satıcılığın Bedeli 4.450 Lira!

Taksim’de Seyyar Satıcılığın Bedeli 4.450 Lira!
Taksim’de Seyyar Satıcılığın Bedeli 4.450 Lira! Dilek DEMİRLER

İstiklal Caddesi’nde ve Taksim Meydanı’ndan bir süredir devam eden çalışmaların tamamlanmasının ardından seyyar satıcılar da yerlerini aldı.

İstiklal Caddesi’nde ve Taksim Meydanı’ndan bir süredir devam eden çalışmaların tamamlanmasının ardından seyyar satıcılar da yerlerini aldı.

Seyyar Satıcılığın Bedeli 4.450 Lira

Taksim Meydanı’nda ve İstiklal Caddesi boyunca yerini alan seyyar satıcılar meydanda ve caddede yapılan yeni düzenlemelerden sonra yeni maliyetlerle karşı karşıya kaldılar. Seyyar satıcıların işgaliye bedeli, tezgah bedeli ve kıyafet bedeli için toplam olarak 4.450 lira ödemeleri gerekiyor. Bu alanlardaki seyyar satıcılara ayrıca vardiyalı çalışma sistemi ile iki günde bir çalışacaklar.

Seyyar Satıcılara Satış Yasağı Vardı

İstanbul denince akla gelen ilk yerlerden olan Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi’nde uzun zamandır görmeye alışık olduklarımızın başında seyyar satıcılar gelir. Yerli ve yabancı turist akınına uğrayan İstanbul’un bu semtinde uzun bir süredir devam eden çalışmalar sona erdi ve seyyar satıcılar da tezgahlarının başına geçti. 29 Ağustos 2017 tarihinde Beyoğlu Belediyesi tarafından alınan çalışmalar bitene kadar satış yapmama kararı da çalışmaların bitirilmesi ile sona erdi. Ancak çalışmaların bitirilmesinden sonra seyyar satıcıları yeni maliyetler karşıladı.

Seyyar Satıcıların Tek Tip Kıyafetine Zam

Taksim Meydanı’ndaki çalışmaların devam ettiği dönemde Beyoğlu Belediyesi’ne bağlı Etüt Proje Müdürlüğü çalışmaların sonunda seyyar satıcılar için de yeni düzenlemelerin yapılacağını, araçlarının ve kıyafetlerinin kent estetiğini oluşturmak adına yenileneceğini açıklamıştı. Meydan’daki düzenleme çalışmalarından sonra Taksim’in seyyar satıcıları da yeni yılın girmesi ile birlikte yerlerini yeniden aldı.

İBB de 1.000 İşgaliye Bedeli Alıyor

Fakat aradan geçen bu süre zarfında Taksim Meydanı’ndan seyyar satıcılık yapan kişilerin daha önce fiyatı 200 lira olan kıyafetleri 2017 yıl boyunca 2 defa yenilenerek bu ücretler satıcılardan tahsil edildi. Sattıkları ürünleri koydukları tekerlekli tezgahları da 3.250 lira ücretle tahsis edildi. Daha önceden Beyoğlu Belediyesi’ne ödenen 1.400 liralık işgaliye bedeli devam etti. Ancak ilaveten kent meydanlarının İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olması sebebiyle İBB de 1.000 lira işgaliye talebinde bulundu.

Bu durumda Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi’nde seyyar satıcılık yapan kişilerin ödemesi gereken toplam bedel bütün ücretler dahil olmak üzere 4.450 liraya çıkmış oldu. 

İstiklal Caddesi Seyyar satıcıların işgaliye bedeli Beyoğlu Belediyesi Taksim Meydanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!