Taşeron İşçilerin Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanıyor?

Taşeron İşçilerin Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanıyor?
Taşeron İşçilerin Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanıyor? Dilek DEMİRLER

Taşeron işçilerin kamu kadrosunda yer almak için yaptıkları başvuruların sonuçları merakla bekleniyor.

Taşeron işçilerin kamu kadrosunda yer almak için yaptıkları başvuruların sonuçları merakla bekleniyor.

Bakan’dan KİT’leri Sevindirecek Haber

Taşeron işçiler tarafından kamu kadrosunda yer almak için yapılan başvuruların sonuçları merakla beklenirken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu bir açıklama yaptı. Taşeron işçiler konusunda son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ederken, diğer yandan KİT’lerin kadroya alınması da gündemde. Bakan Jülide Sarıeroğlu yaptığı açıklamada KİT çalışanlarını sevindirecek haberler verdi.

KİT’lerde yeni istihdamlar için alan açılacağını söyleyen Sarıeroğlu, açılan alanlara taşerondaki işçileri de geçirerek bu sayede taşeron işçi konusunu sona erdirmiş olacaklarını açıkladı.

Bazı Kesimler Rahatsız Oldu  

Ankara’daki Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde yapılan Ak Parti Mamak İlçe Kadın Kolları Kongresi’ne katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu kadın kolları ile beraber yürüttükleri çalışmalardan bahsetti. İşçilerin art niyetli olan girişimlerin içine çekilmeye çalışıldığını söyleyen Bakan Sarıeroğlu taşeron işçiler hakkında yaptıkları yeni düzenlemelerin bazı kesimleri rahatsız ettiğini söyledi.

Sadece İBB’ye 24.109 Kişi Başvurdu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde taşeron firmalarda çalışan 24.109 işçinin kadroya geçmek için başvuru yaptığını da açıklayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, İBB’den aldıkları bilgilere göre 2 Ocak – 10 Ocak 2018 tarihleri arasında başvuru yapan toplam kişi sayısının 15.609’unun İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde, 8.500’ünün İBB’ye bağlı olan şirketlerde çalıştığını ve emeklilik yaşına gelmiş olanların başvurularının kabul edilmediğini de belirtti.

Taşeron İşçi Konusunda Takvim Nasıl İşleyecek?

Taşeron işçilerin yaptıkları kamu kadrosu için başvurular ile ilgili kesin listeler 24 Şubat 2018 – 2 Mart 2018 tarihleri arasında askıya çıkacak. Başvuru yapanlar arasından adı listelerde olan taşeron işçiler 3 Mart 2018 – 22 mart 2018 tarihleri arasında sınava tabi tutulacak.sınavdan sonra 23 Mart 2018 – 26 Mart 2018 tarihleri arasında olası itirazlar kabul edilecek. İtirazlar da incelendikten sonra 27 Mart 2018 – 31 Mart 2018 tarihleri arasında başvuru sahipleri arasından kamu kadrosuna alınması kesinleşen isimler açıklanacak.Güvenlik soruşturmasının yapılmasının ardından işçiler kamudaki görevlerine 2 Nisan 2018 tarihnden başlayacaklar.

Taşeron işçiler Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı KİT’lerin kadroya alınması kamu kadrosu için başvurular
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!