Taşeron İşçilerin Kadro Başvuruları Başladı! Süreç Nasıl İşleyecek?

Taşeron İşçilerin Kadro Başvuruları Başladı! Süreç Nasıl İşleyecek?
Taşeron İşçilerin Kadro Başvuruları Başladı! Süreç Nasıl İşleyecek? Dilek DEMİRLER

Milyonlarca taşeron işçi tarafından uzun zamandır merakla beklenen kadro düzenlemesinde başvurular bugün itibariyle başladı.

Milyonlarca taşeron işçi tarafından uzun zamandır merakla beklenen kadro düzenlemesinde başvurular bugün itibariyle başladı.

2017 yılının son günlerinde düzenlenen taşeron işçilerin kadrolu olması konusu milyonlarca işçi tarafından merak konusu olmuştu. Taşeron işçilerin kardı başvuruları bugün (2 Ocak 2018) başlıyor. Taşeron işçi başvuruları ile ilgili gündemin tüm detaylarına haberimizden ulaşılabilir.

Taşeron İşçilerin Kadro Başvurularında Süreç Nasıl İşleyecek?

Kamu kadrosunda yer almak isteyen taşeron işçilerin başvuruları 2 Ocak 2018 – 11 Ocak 2018 tarihleri arasında kabul edilecek. Başvuruların tamamlanmasının ardından tespit komisyonu inceleme yapacak. Yalan incelemeler sonunda kadrolu olmaya hak kazana işçilerin isimleri ilan edilecek ve ilana gelecek olan itirazlar için belli bir süre tanınacak. Daha sonra yapılan itirazlar incelemeye alınarak inceleme sonuçlarına göre kamuya geçmeye hak kazanların kesin listesi açıklanacak. Kamu kadrosunda çalışmaya hak kazanan taşeron işçiler 2 Nisan 2017 tarihine kadar görev yerlerine yerleştirilecek.

4 Aralık 2017 ve Öncesinde Çalışıyor Olma Şartı

Kamu kadrosuna geçme şartlarını yerine getiren işçiler 11 Ocak 2018 tarihine kadar başvurularını tamamlamak zorundalar.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanan 375 satılı Kanun Hükmünde Kararnamenin geçici 23 ve 24. maddelerinin uygulamaya alınması ile ilgili usul ve esaslara göre kamu idareleri tarafından açıklanan bütçelerden giderleri karşılanmak üzere çalıştırılacak olan personellerin 4 Aralık 2017 tarihi ve daha öncesinde taşeron olarak çalışıyor olması gerekiyor.

Kadro Başvurularında Aranan Şartlar Nelerdir?

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan devlet memuru olma şartlarını yerine getiriyor olmak
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumuna kayıtlı olarak yaşlılık, emeklilik ve malullük aylığı almıyor olmak
  • İdarelere karlı açılan çalıştırılmaları ile ilgili davalardan ve icra takiplerinden vazgeçeceğini ve idarelerden bir hak talep etmeyeceğini imzalayacağı bir sulh sözleşmesi ile kabul ediyor olmak

Belirtilen şartları yerine getiren taşeron işçiler 2 Ocak – 11 Ocak 2018 tarihleri arasında başvuru yapabiliyorlar. Başvurular taşeron işçilerin çalıştıkları işyerlerine yapılacak.

Kadroya Geçişte Süreçler Hangi Tarihlerde Olacak?

11 Ocak 2018’de başvuruların sona ermesinin ardından Tespit Komisyonu tarafından incelemeler yapıldıktan sonra hal sahiplerinin ilan edilmesi süreci 12 Ocak – 20 Şubat 2018 tarihleri arasında olacak. İlana itirazlar 21 Şubat – 23 Şubat tarihleri arasında kabul edilecek. Yapılan itirazların incelemeye alınması ve değerlendirmeler sonucunda kesin listenin ilan edilmesi 24 Şubat 2 Mart 2018 tarihleri arasında olacak. Taşeron işçilerin tabi tutulacağı sınav da gerçekleştirilmesinin 3 Mart – 22 Mart 2018 tarihleri arasında, sınava yapılacak olan itirazların kabulünün 23 Mart – 26 Mart 2018, itirazların incelemeye alınması ve kesin listenin ilan edilmesi 27 Mart – 31 Mart 2018 tarihleri arasında olacak. Bu aşamaların tamamlanmasının ardından kadrolu olması kesinleşen kişiler 2 Nisan 2018 tarihine kadar toplu olarak kamuda işçi kadrosuna alınacak. 

kadro düzenlemesinde başvurular taşeron işçilerin başvuruları taşeron işçi başvuruları kamu kadrosuna geçme şartları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!