Türkiye’nin En Büyük Şirketleri Belli Oldu!

Türkiye’nin En Büyük Şirketleri Belli Oldu!
Türkiye’nin En Büyük Şirketleri Belli Oldu! Dilek DEMİRLER

Capital Dergisi tarafından yapılan bir araştırma ile Türkiye’nin en büyük 500 özel şirketi belli oldu.

Capital Dergisi tarafından yapılan bir araştırma ile Türkiye’nin en büyük 500 özel şirketi belli oldu.

Türkiye’nin En Büyük 3 Şirketi

Capital Dergisi’nin yaptığı “Türkiye’nin En Büyük 500 Özel Şirketi” adlı araştırmanın sonuçları açıklandı. Açıklanan araştırma sonuçlarına göre Türkiye’deki en büyük şirketlerinin Tüpraş, Petrol Ofisi, Türk Hava Yolları olduğu öğrenildi.

Vodafone’un ana sponsorluğunu yaptığı Capital Dergisi tarafından yapılan araştırmanın sonuçlarının açıklandığı bir ödül töreni gerçekleşti. Türkiye’nin En Büyük 500 Özel Şirketi Araştırması’nın sonuçlarına göre sıralama da belli olmuş oldu. Yapılan araştırma dahilinde karlılık, ciro, istihdam ve ihracat rakamları baz alınarak yapılan değerlendirmeler sonucunda 8 farklı kategoride 24 adet ödül dağıtıldı.

Cirosunu En Çok Artıran Şirketler

Türkiye ekonomisinin büyümesine ve büyümenin sürdürülebilir olmasına katkıda şirketler cirolarının büyüklüklerine göre sıralandı. Bu durumda; Tüpraş, Petrol Ofisi ve Türk Hava Yolları’nın Türkiye’nin en büyük şirketleri olduğu açıklandı. Araştırma kapsamında Cirosunu En Çok Artıran Şirketler’in de Çelikler Taahhüt İnşaat, Nurol Makine, YSE Yapı Sanayi olduğu açıklandı.

En Çok Kar Eden Şirketler

 Capital Dergisi’nin araştırmasına göre Türkiye’nin en çok kar eden şirketlerinin Enka İnşaat, Ereğli Demir Çelik ve Turkcell olduğu öğrenildi. Karını en çok artıran şirketlerin de Anadolu Cam, Kaptan Demir Çelik ve Çelikler Taahhüt İnşaat olduğu açıklandı.

Türkiye’nin en fazla ihracat yapan şirketleri sıralamasında Ford Otosan, Tofaş Oto Fabrika ve Arçelik yer aldı.  ihracatının en çok artırmayı başaran şirketler Tepe İnşaat, Sanko Pazarlama ve Enerji Petrol Ürünleri oldu.

En fazla çalışan sayısına sahip şirketler BİM Birleşik Mağazacılık, LC Waikiki Mağazacılık ve Türk Telekom, çalışan sayısını en çok artıran şirketler de Sinpaş Yapı, Aras Elektrik Dağıtım ve Altın Ateş Kimya oldu. 

Türkiye’nin en büyük 500 özel şirketi Türkiye’deki en büyük şirketleri Cirosunu En Çok Artıran Şirketler Türkiye’nin en çok kar eden şirketleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!