UPS ve Pepsi Elektrikli Kamyon Siparişlerinde Kıyasıya Yarışıyor!

UPS ve Pepsi Elektrikli Kamyon Siparişlerinde Kıyasıya Yarışıyor!
UPS ve Pepsi Elektrikli Kamyon Siparişlerinde Kıyasıya Yarışıyor! Dilek DEMİRLER

Dünyanın açık ara farkla en büyük elektrikli araç üreticilerinden Tesla’nın yeni kamyonu için, siparişler gelmeye devam ediyor.

Dünyanın açık ara farkla en büyük elektrikli araç üreticilerinden Tesla’nın yeni kamyonu için, siparişler gelmeye devam ediyor. Tesla-Semi olarak piyasaya sürülen elektrikli kamyon, dev firmaların gözdesi olarak gündemde yer alıyor.

Rekor Düzeyde Siparişler      

Elon Musk’ın kuruculuğunu üstlendiği Tesla, tüm dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticisi olmuş durumunda. Markanın piyasaya henüz sürmüş olduğu Semi isimli modeli, görücüye çıktıktan sonra, dünyanın dev markalarından sipariş üstüne sipariş gelmeye başladı. Kelimenin tam anlamı ile sipariş vermek için yarışan firmaların içinde çok ünlüleri de yer alıyor.

UPS’den Sipariş Rekoru

Elon Musk, geçtiğimiz ay gerçekleştirdiği lansmanda, yeni aracın sunumunu yapmıştı. Ağır vasıta modellerinden birisi olan Tesla Semi, ön sunumdan sonra sipariş almaya başladı. Pepsi, Tesla’nın yeni elektrikli aracı Semi için 100 adet sipariş verip gündeme gelirken, UPS; 125 adetlik siparişi ile bir rekor kırdı.

UPS Ağır Vasıta Araç Alımları Yapıyor

UPS’nin Tesla Semi için vermiş olduğu 125 adetlik ön sipariş, bugüne kadar verilmiş en yüksek sipariş oldu. UPS, vermiş olduğu teklifle en büyük rakibi DHL ile Semi siparişi konusunda kelimenin tam anlamı ile yarışır durumda.

UPS’nin Tesla’nın elektrikli kamyon modeli Semi siparişi vermesindeki en büyük etkenin, ağır vasıta filosunu büyütmeyi amaçlaması olarak biliniyor. Semi model araç, benzin yerine aktif yenilenebilir enerji kaynakları ile çalışıyor. Elektrik başta olmak üzere, propan ve doğalgaz gibi maddelerle de çalışan Semi, şimdilik pek çok firmanın gözdesi olmuş durumda. Ancak Tesla’nın kendisine gelen ön siparişleri karşılayıp karşılayamayacağı ise bir muamma. ABD’nin yıllık 300 bin araçlık ağır vasıta segmentinde, Tesla’nın önemli bir yere sahip olacağı konuşulanlar arasında yer alıyor

Tesla elektrikli otomobil üreticisi Tesla Semi elektrikli kamyon modeli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!