Gerçekti Hayal Oldu!
Hamide ÖVET

Gerçekti Hayal Oldu!

Gerçekti hayal oldu. Susurluk'a kurulacak üniversiteden bahsediyorum. Yer bulundu. Hem de süper bir yer. Milli Savunma Bakanlığındaydı. Sonra duyduk; Belediye geçmiş. Sevindik.

İlçe kaymakamı başkanlığında Belediye Başkanı, Oda Borsa başkanları ve meclis üyelerinden oluşan heyet gitti Kıbrıs'a. Boy boy fotoğraflar yayınlandı.

Sonra Kıbrıs'tan heyet geldi. Onlarla da boy boy fotoğraflar çektirildi. Sosyal medyada, yerel medyada "hayırlı olsun" temennileri havalarda uçuştu.

Biz de Susurluk kurtuldu. Kurtulmak ne kelime "uçacak", diye yazılar döktürdük. Hayaller gerçek olmuştu. Üstüne üstlük bir de hastane vardı ilçemize yapılması planlanan. Hani ekmek kadayıfının üzerine kaymak misali.

İlçe ekonomisi canlanacaktı. Üniversite Şeker Fabrikasından çok daha iyiydi.

Otobanın devreye girmesi ile yol boyundaki dinlenme tesisleri körelecekti, oralarda çalışanlar işinden olacaktı belki ama bir anda ilçeye beş bin kimine göre on bin dışarıdan öğrenci girmesi ilçe merkezinde yeni onlarca tesisin açılmasını sağlayacaktı. Yani istihdam sorunu kökünden çözülecekti.

Dışarıdan para girişi ile zenginleşecektik. Arsalar, konutlar, iş yerleri para edecekti. Bursa Görükle nasıl birden zenginleşmişti. İşte Susurluk da öyle olacaktı. Yaşasındı. Falandı filandı. Hayaldi gerçek olmuştu.

Üç beş ay öncesine kadar hemen her gün geçiyordum üniversite olacağı beyan edilen eski kışlanın önünden. Umutla bakıyordum." Var mı bir gelişme acaba?" Bir ara ağaçları kestiler sanki. Tamam dedim, başlıyor inşaat...

Şu aralar, ne gidesim var, o üniversite için ayrıldığı söylenen yere; ne de " ne oldu üniversite işi" diye sormak geliyor içimden.

Belki de "bitti o iş açıklamasını" yetkili ağızlardan duymak istemiyorumdur." Hayaldi gerçek oldu'dan";"gerçekti hayal oldu" ile yüzleşmek istemiyorumdur.

Bakın hala sormuyorum kimseye. Aslında biliyorum:" yattı bu üniversite işi". Ama dilim de varmıyor söylemeye.

İnadına otoban da hızlandı. Tek avuntumuz:

Susurluk şeker Fabrikası yeniden girdi devreye.

Onun da çalışmaya başlar başlamaz binlerce balık ölümüne sebep olduğu iddiası ile çalkalanıyor, özellikle görsel basın. Eğer öyle ise yazık!...

Bir de deniz bitti sanki. MTV'ye yapılan zam oranını izahat ederken maliye bakanı AGBAL farkında olmadan itiraf etti. Eğer bütçeye kaynak yaratmak için abartılı zamlara başvurmak zorunda kalmışsak, yandık.

Bir şeyi daha itiraf etti Sn Maliye Bakanı: " Şimdiye kadar elde ne varsa değerlendirmişler. Satmışlar yani. Satmanın adı değişti. Kulağa hoş geliyor ama:" değerlendirme"

Yol yaptılar tabi. Köprüler yaptılar. Onları değerlendirsinler, diyeceğim de, onları zaten en başından değerlendirdiler. Biz de yeniden değerlendirme bedelini ödüyoruz. Osman Gazi köprüsünü kullanarak İstanbul'a gidiş 90 Lira. Gitmeyiş ondan pahalı. Ama bunu hep birlikte ödüyoruz.

Nereden çıktı bu köprü yol işi? Şundan : "değerlendirilecek!) birkaç Şeker Fabrikası kaldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!