Güçlü Olmak Zorundayız
Bedri KAYA

Güçlü Olmak Zorundayız

Dedelerimizin feth edip bize miras bıraktığı topraklar, dünyanın iştahla baktığı topraklardır.

Birinci cihan harbinden sonra, topraklarımızın çok büyük bir bölümünü elimizden alıp, cetvelle çizip, kabile reislerine emaneten verdiler. Emaneten diyorum çünkü onlar birer kukladan ibarettiler.

Patronları olan Avrupa, Amerika daha sonra'da İsrail o toprakların yer altı ve yer üstü zenginliklerini sömürüyorlar.

Bu işgalci ve sömürücü devletler emir verirler, birçok İslam devlet idarecileri de onların her dediğini emir telakki ederek her tavizi verirler.

Örnek Mısır, örnek Suudi Arabistan...

Bu emperyalist devletler sadece kendi çıkarlarını düşünürler. Bunlarda insaf, merhamet, insana ve insan haklarına saygı adalet gibi sıfatlar asla yoktur. İsrail'in bilhassa Filistinlilere yaptıkları, Amerika ve Rusya'nın Afganistan'a yaptıkları, Fransızların Cezayir ve Libya'ya yaptıkları, Amerika ve diğer bazı AvrupalIların Irak'a ve Suriye'ye yaptıkları ortada...

Bunlar hak hukuktan anlamazlar. Bunlar sadece kuvvetten anlarlar. İşte onun için yazımın başlığını "Güçlü Olmak Zorundayız" diye attım. Çünkü bunların nihayi hedefi Türkiye'dir. Anadolu topraklarıdır.

Kafalarında bizi ezmek, bizi işgal etmek, mabetlerimizi kiliseye çevirmek vardır. Her ne kadar birileri haçlılar mabetlerimize ve namusumuza dokunmazlar diyerek Haçladıysa da, Misal mi? İşte balkanlar, işte Asya'daki Türkî Cumhuriyetler. Buralarda sadece göstermelik birkaç cami bırakmış diğerlerini ya yakmışlar, ya kiliseye çevirmişlerdir veya başka şeylerde kullanmışlardır.

Güçlü olmak, güçlüyüm demekle olmaz. Güçlü olmak bir Türk dünyaya bedeldir. Demekle olmaz. Güçlü olmak biz fatihlerin, yavuzların, kanunilerin torunuyuz demekle olmaz. Hatta günümüzde yaptığımız gibi sadece altyapı, yol ve köprü yapmakla da olmaz. Evet bunlarda lazım fakat bizim kalkınabilmemiz için stratejik ve ileri teknoloji ürünlerini montaj değil hakiki yerli ve milli imkanlarla üretmemizden geçer. Hatta tüm dünyaya satabilmemiz lazım.

Daha bir yerli otomobil bile yapamadık. Domates, salatalık satmakla kalkınma olmaz. Herkesin akıllı telefona sahip olmasıyla da kalkınma olmaz.

Bir akıllı telefon alabilmemiz için bir tır dolusu domates satmamız gerektiğini biliyor muyuz?

Nitelikli ve kaliteli ürünler üretebilmemiz için öncelikle nitelikli insanlar yetiştirmemiz lazım.

Güçlü olmamız birlik olmamızdan geçer. Güçlü olmamız ileri sanayimizi kurmaktan geçer. Güçlü olmak yerli ve milli olmaktan geçer. Güçlü olmak yerli üretim mallarını desteklemekten geçer. Güçlü olmak dostu düşmanı tanımaktan geçer. Güçlü olmak lüks ve israftan uzak durmaktan geçer. Güçlü olmak vatanı çok sevip devletimize destek olmaktan geçer. Bu günlük bu kadar haftaya görüşmek üzere.

Hoş ve esen kalın.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!