Bakterili Bebek Mamaları 83 Ülkeye Dağıtılmış!

Bakterili Bebek Mamaları 83 Ülkeye Dağıtılmış!
Bakterili Bebek Mamaları 83 Ülkeye Dağıtılmış! Dilek DEMİRLER

Fransa’da üretimi yapılan ve içeriğinde salmonella bakterisi olduğu tespit edilen bebek mamalarının 83 ülkede olduğu öğrenildi.

Fransa’da üretimi yapılan ve içeriğinde salmonella bakterisi olduğu tespit edilen bebek mamalarının 83 ülkede olduğu öğrenildi.

Bakterili Ürünler 83 Ülkeyi Kapsıyor

Fransa’da üretilen ve içeriğinde salmonella adlı bakterinin bulunduğu tespit edilen bebek mamaları ile ilgili toplatılma kararı verilmişti. Bakterili bebek mamaları ile ilgili skandal üzerine toplatılma kararı alınmıştı. Mamaların 83 ayrı ülkeyi ve 12 milyondan çok kutuyu kapsadığı öğrenildi.

Ürünlerin Raflardan İndirilmesi Talimatı Verildi

Fransa’da bulunan ve dünya genelindeki en büyük bebek maması ve süt tozu üreticilerinden olan ve skandala adı karışan Lactalis adlı şirketin İcra Kurulu Başkanı Emmanuel Besnier tarafından yapılan açıklamada bakterili bebek maması skandalı ile ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulunuldu.

Emmanuel Besnier, bakterili bebek mamalarının dünya genelinde 83 ülkeye satılmış olabileceğini, 12 milyon adetten çok bakterili bebek maması ve süt tozunun bu ürünler kapsamında olduğunu, hiçbir ürün ayırt etmeden tüm dağıtıcılara ürünlerin raflardan indirilmesi ile ilgili gerekli talimatı verdiklerini açıkladı.

Bakterili Mamalardan Cuma Günü Haberimiz Oldu

Bakterili süt tozları ve bebek mamaları skandalı ile ilgili ilk defa konuşan Besnier, konunun yargıda olduğunu, açılan soruşturmanın hala sürdüğünü, Lactalis tarafından olay ile ilgili mağduriyet yaşayan ailelere tazminat ödeneceğini, geçtiğimiz cuma günü Fransa Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire ile yapılan görüşmende sonra bakterili ürünlerin ortaya çıktığını, Fransa’nın Craon şehrinde bulunan fabrikalarında üretimi yapılan tüm ürünler ile ilgili derhal toplatma kararı aldıklarını, konu hakkındaki endişelerinin büyük olduğunu söyledi.

35 Bebek Tedavi Altına Alındı

Bazı kaynaklar ise Lactalis tarafından bakterili ürünlerin geçtiğimiz ağustos ayından bu yana bilindiği ancak raflardan kaldırılma kararının yeni alındığı, o tarihten beri pek çok büyük marketlerde raflarda satışta olduğu, Fransa genelinde 35 bebeğin bahsi geçen bakterili mamalardan dolayı hastalanarak tedavi gördüğü, son zamanlarda aynı sağlık sorunlarının Yunanistan ve İspanya’da da rastlandığı bildirildi. 

Lactalis Bakterili süt tozları Bakterili bebek mamaları süt tozu üreticileri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!