Diş Apsesinden Kurtaracak Ev Yapımı Tarifler!

Diş Apsesinden Kurtaracak Ev Yapımı Tarifler!
Diş Apsesinden Kurtaracak Ev Yapımı Tarifler! Dilek DEMİRLER

Dişlerde oluşan apseler bir süre sonra diş ağrılarına, dişlerde çürümeye ve dişleri kaybetmeye kadar gidebilir.

Dişlerde oluşan apseler bir süre sonra diş ağrılarına, dişlerde çürümeye ve dişleri kaybetmeye kadar gidebilir. Ağız ve diş sağlığı açısından çok önemli olan diş apselerinin tedavisi için öncelikle bir doktora başvurmak gereklidir. Ancak evde bulunan bazı malzemelerle de diş apsesi ile başa çıkmak mümkün olabilir.

Evdeki Malzemelerle Apseden Kurtulmak Mümkün

Kırık ya da çürümeye yakın dişlerde meydana gelen diş apsesi can sıkıcı bir rahatsızlıktır. Diş ağrılarının en önemli sebepleri arasında bulunan diş apsesi daha ciddi problemleri de beraberinde getirir ve ileriki dönemlerde diş kayıplarına kadar gidebilir. Diş sağlığı açısından önemli olan diş apseleri ev yapımı tarifler ile çözülebilir.

Tuz ve Karabiber ile Diş Apsesi Tedavisi

Tuz ile karıştırılan karabiber diş apsesi tedavisindeki en etkili ev yapımı yollardandır. Eşit miktarlarda karıştırılan tuz ve karabibere macun kıvamına gelmesi için az miktarda su da eklenir. Karışımın apseli dişin üzerinde 15 dakika kadar bekletilmesi gerekir.

Karanfil Yağı ve Zeytinyağı ile Diş Apsesi Tedavisi

1 çorba kaşığı kadar zeytinyağına 5 damla karanfil yapı ilave edilerek oluşturulan bu karışım bir pamuk yardımıyla apseli dişin üzerinde yarım saat kadar bekletilir ve daha sonra çalkalanır.

Soğan ile Diş Apsesi Tedavisi

Kesilmiş bir parça kuru soğanın apseli olan dişin üzerinde çiğnenmesi gerekir. Soğanda bulunan yağ, çiğneme yoluyla dişe geçer ve diş apsesine iyi gelir. Günde iki kez aynı işlemin yapılması daha etkili bir sonuca ulaştırır.

Bir parça buz temiz ve pamuklu bir bezin içine yerleştirilir. Dış apsesi olan bölgeye dıştan bastırılır. 15 dakika boyunca uygulanan bu işlem genellikle ağrılı durumlarda etkilidir.

Ağız ve diş sağlığı diş apsesi diş apseleri ev yapımı tarifler diş apselerinin tedavisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!