Genç Kalmak için Vitamin Takviyesi Kullanmanın Önemi!

Genç Kalmak için Vitamin Takviyesi Kullanmanın Önemi!
Genç Kalmak için Vitamin Takviyesi Kullanmanın Önemi! Dilek DEMİRLER

Kişiler her ne kadar kendilerini zinde, genç ve dinamik hissetseler de belirli bir yaştan sonra metabolizmalarının desteklenmeye ihtiyacı vardır.

Kişiler her ne kadar kendilerini zinde, genç ve dinamik hissetseler de belirli bir yaştan sonra metabolizmalarının desteklenmeye ihtiyacı vardır. Sağlıklı bir yaşlılık geçirebilmek için sağlıklı beslenmeyi yaşam şekli olarak belirlemek gerekir. Ancak eğer 40’lı yaşlara gelinmiş ve bu zamana kadar sağlıklı beslenme adına pek de bir şey yapılmamışsa hala geç sayılmaz.

Vitamin Takviyesi Kullanımı        

İnsan vücudu dengesiz ve sağlıksız beslenme, stres, yoğun iş temposu gibi sebeplerden dolayı alarma vermeye başlamadan önce gereken önlemleri almak önemlidir. Çoğu kişi vitamin takviyesi kullanımını tercih etse de doktora danışmadan alınan vitaminler de tehlike arz edebilir. Kişiye özel vitaminler hakkında en iyi tavsiyeyi verecek olan doktorlardır. Şayet doktora gidilmiş ve önerilmiş ise aşağıda sıralanan vitaminlerin ne gibi yararlarının olduğunu bilmekte de fayda vardır.

Potasyum Ne İşe Yarar?

Her yaş grubunda kişinin kullanabileceği potasyum takviyeleri kan basıncını kontrol altında bulundurur. Menopoz dönemindeki kadınlarda gıdalardan alınan potasyum oranında azalmalar görülür. Özellikle bu gruptaki kadınların potasyum kullanması gerekir. Günlük hayatta hissedilen yorgunluk, halsizlik gibi sorunlarla başa çıkmada, yüksek tansiyon, kas spazmları, kalp çarpıntısı gibi sorun yaşayanların potasyum eksikliklerinin olma ihtimali vardır. Potasyum en çok patates, yer elması, domates, kavun, ıspanak, pancar, fasulye, somon balığı, kabak, pazı, yoğurt gibi besinlerde bulunur.

B12 Vitamini Ne İşe Yarar?

 Özellikle 40 yaş ve sonrasında B12 vitamini kullanımı şarttır. Beyin ve kan fonksiyonları için gerekli olan B12 vitamini, tavuk, balık, kırmızı eti hayvansal gıdalar, süt ve süt ürünleri, yumurta gibi besinlerden alınabilir. B12 vitamininin çocuklar için önemi de büyüktür. Küçük yaşlarda gıdalardan alınabilen bu vitaminin gıdalardan alınması yaş ilerledikçe zorlaşıyor. Bu sebeple 40 – 50 yaş arasında B12 vitamin takviyelerine ihtiyaç duyulabilir.

Kalsiyum Ne İşe Yarar?

Kemikler, genç yaşlarda doğru beslenildiği takdirde gereksinim duydukları kalsiyumu besinlerden alsalar da ilerleyen yaşlarda kemik sağlığının korunması için daha çok ihtiyaç duyarlar. Günlük yiyecek listesinde mutlaka kalsiyum içeren besinler yer almalı, aksi durumda doktora kontrolünde kalsiyum takviyesi kullanılmalıdır. Kalsiyum en çok süt, badem, brokoli, ıspanak, soya peyniri, sardalya gibi besinlerde bulunur.

Sağlıklı bir yaşlılık geçirebilmek sağlıksız beslenme B12 vitamin takviyeleri sağlık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!