Göz Seğirmesini Önlemek için Çay ve Kahveyi Sınırlayın!

Göz Seğirmesini Önlemek için Çay ve Kahveyi Sınırlayın!
Göz Seğirmesini Önlemek için Çay ve Kahveyi Sınırlayın! Dilek DEMİRLER

Göz seğirmesi halk arasında manevi olayların habercisi olarak nitelendiriliyor. Ancak göz seğirmesinin böyle bir özelliği bulunmaması ile beraber ciddi bir sağlık sorunu olarak uzmanlar tarafından belirtiliyor.

Göz seğirmesi halk arasında manevi olayların habercisi olarak nitelendiriliyor. Ancak göz seğirmesinin böyle bir özelliği bulunmaması ile beraber ciddi bir sağlık sorunu olarak uzmanlar tarafından belirtiliyor. Uzmanlar göz seğirmesinin genç yetişkinlerde özellikle de hırslı ve stresli kişilerde gözüktüğünü belirtiyor. Aynı zamanda yoğun çay ve kahve tüketen kişilerde de göz seğirmesi sorununun daha çok olduğunu söylüyor.

Göz Seğirmesi Ciddi Bir Sorundur

Göz seğirmeleri görmeyi engellemeye varacak kadar ciddi bir sorunu işaret edebiliyor. Bu yüzden üzerinde durulması gereken bir sorun olarak ele alınması gerekiyor. Uzmanlar göz seğirmesinin göz kapaklarında aniden oluşan spazmların neden olduğunu söylüyor.

Göz Seğirmesinden Nasıl Kurtulunur?

Hafif ve kısa süreli göz seğirmelerinden kurtulmak için dikkat edilmesi gerekenler arasından bazıları şu şekilde sıralanıyor;

  • Düzenli ve yeterli uyumaya özen gösteriniz. Uykusuz kalındığında veya düzensiz uyku problemlerinden dolayı gözlerde seğirme veya benzeri sorunlar oluşabilir.
  • Her gün düzenli olarak egzersiz yapınız.
  • Germe ve gevşeme hareketleri yaparak göz seğirmelerini kısa sürede atlatabilirsiniz.
  • Çay ve kahve gibi içinde kafein maddesinin bulunduğu içecekleri az tüketmeye özen gösteriniz.

Çay ve Kahve Göz Seğirmesinin Süresini Uzatıyor

Uzmanlar aşırı çay ve kahve tüketiminin göz seğirmelerini tetiklediğini belirtirken, aynı zamanda gün içinde tüketilen kahve miktarının 3 - 4 fincanı geçmemesi gerektiğini de ekliyorlar.

Yoğun ve stresli olan kişilerin gün içinde daha fazla kahve ve çay tükettiğini, bunun için de göz seğirmelerinin süresini veya yoğunluğunu artırdığını belirtiyorlar.

Çay ve kahve dışında ise bazı ilaçların içinde de kafein bulunduğu unutulmaması gerekiyor. Kullanılan ilaçlarında göz seğirmesini artırabileceği, süresini uzatabileceği unutulamamalıdır. 

Göz seğirmesi göz seğirmesi sorunu göz seğirmelerinden kurtulmak sağlık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!