Hamile Kalmayı Kolaylaştıracak 5 Önemli İpucu!

Hamile Kalmayı Kolaylaştıracak 5 Önemli İpucu!
Hamile Kalmayı Kolaylaştıracak 5 Önemli İpucu! Dilek DEMİRLER

Kadın doğum uzmanları yapılan araştırmalardan, bilimsel çalışmalardan ve hastaların tecrübelerinden yola çıkarak doğurganlığın artmasına yardımcı nitelikte olan 5 önemli ipucundan bahsediyorlar.

Kadın doğum uzmanları yapılan araştırmalardan, bilimsel çalışmalardan ve hastaların tecrübelerinden yola çıkarak doğurganlığın artmasına yardımcı nitelikte olan 5 önemli ipucundan bahsediyorlar.

Polikistik Over Sendromu      

Kadınların korkulu rüyası olan Polikistik Over Sendromu (PCOS), her 10 kadından birinin üreme ya da hormonal sorunlar yaşamasına sebep oluyor. Kilo problemleri, adet düzensizlikleri, uzun süreli sağlık problemleri ile birlikte anılan Polikistik Over Sendromu sebebiyle kadınlar istedikleri zaman hamile kalamayabiliyorlar. Fakat bu hastalık tam olarak tedavi edilemese de tedavi yöntemleri ile kontrol altında tutulabilen, etkileri azaltılabilen bir durumu ortaya koyuyor.

Normalden Fazla Kilolu Olmak

Hamile kalmak isteyen kadınların kiloları normalin üzerindeyse hemen kilo vermeye başlamalarını söyleyen uzmanlar beden kitle endeksinin düşük olmasının hamilelik şansını artırdığını, aynı zamanda androjenlerin ve insülün düzeylerinin de kilo verimi ile birlikte düşeceğini söylüyorlar.

Doğru ve Yeterli Beslenme Şart

Kolay kilo alabilen kadınların uymaları gereken sağlıklı diyet programları hamile kalma şanslarının yükselmesi açısından da önem taşıyor. Tip bebek tedavisi gören kişilerde de yeterli, düzenli ve sağlıklı beslenme çok önemli. Hamile kalmak isteyenlerin bir diyetisyenle birlikte kilo vermeye çalışması, taze meyve ve sebze, lif ağırlıklı besinler yiyerek ve karbonhidratla şekeri azaltarak zayıflaması gerekiyor.

Egzersiz Yapmanın Önemi

Hamile kalmak isteyen kadınların egzersiz yapmaları şeker düzeylerinin normal kalması ve insülin dirençleri için önem arz ediyor. Günlük olarak yapılacak yarım saatlik yürüyüşler kişilerin daha aktif olmasını sağlayacak ve yumurtlama problemlerinin hızlı bir şekilde oradan kalkmasına yol açacaktır.

Doğum Kontrol Hapları

Doğum kontrol hapları adet ve hormonlar durumu düzenlemesi ile bilinir. Bu ilaçların kullanımın bırakılmasından sonraki aylar kadınların hamile kalma şansının hayli yüksek oranda olduğu aylardır. Tüp bebek tedavisi öncesinde doktor kontrolünde doğum kontrol hapı kullanımın hamilelik şansı açısından yararları vardır.

sağlıklı diyet programları Kadın doğum uzmanları Polikistik Over Sendromu insülün düzeyleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!