Mide Kanserini Önleyen En Etkili Besin!

Mide Kanserini Önleyen En Etkili Besin!
Mide Kanserini Önleyen En Etkili Besin! Dilek DEMİRLER

Düzenli olarak tüketildiğinde mide kanserinden koruyucu özelliğe sahip olan besinin lahana olduğu çoğu kişi tarafından bilinmiyor.

Düzenli olarak tüketildiğinde mide kanserinden koruyucu özelliğe sahip olan besinin lahana olduğu çoğu kişi tarafından bilinmiyor. Lahananın faydaları aslında bilinenden çok daha fazladır. Özellikle lahana turşusu içeriği itibariyle faydalıdır. Beyaz ve kırmızı türleri olan lahana neye iyi gelir sorusunu merak edenler için haberimizde gerekli tüm bilgilere yer verilmiştir.

Lahana Neden Yaralıdır?     

Kış sebzeleri arasında olan lahana kış aylarında çeşitli yemekler şeklinde sofralarda yer almasının yanı sıra yazın da turşu olarak tüketilebiliyor. Son derece şifalı bir sebze olan lahana ayrıca vitamin açısından da oldukça zengin besinlerdendir. Özellikle lahana turşusunun 100 gramında 20 mg C vitamini, A vitaminin, demir, folik asit, fosfor, potasyum, kalsiyum, protein ve sodyum bulunur.

Kırmızı Lahananın Faydaları

B12 vitamini açısından da zengin bir besin olan lahana genellikle vejeteryanlar tarafından tercih edilse de herkesin düzenli olarak tüketmesi sağlık için çok yararlıdır. Lahana turşusu diyabet hastalığı ve gut hastalığı, iltihaplı hastalıklar ve yanık tedavilerinde kullanılabilir. Ayrıca kırmızı lahanada bulunan ve kırmızı renkte olmasını sağlayan anthocyanin adlı madde sayesinde beyaz lahanadan çok daha yararlı olduğu ortaya çıkmıştır.

Lahana Turşusunun Faydaları

Lahana turşusunda, normal lahanadan farklı olarak probiyotik bakteriler bulunur ve fermente bir besindir. İçeriğinde bulunan bitkisel besleyicilerin mide kanserinden koruyucu etkisi tespit edilmiştir. Bitkisel besleyiciler kuruyemişlerde, sebzelerde, meyvelerde ve baharatlarda da yoğun olarak bulunur. İnsan sağlığı için yararlı bitki özlü moleküllerdir. Bitkilerin aromalarını ve renklerini verir, bitkilerdeki bağışıklık sistemini oluştururlar.

lahana Lahananın faydaları Bitkisel besleyiciler lahana neye iyi gelir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!