Sağlık Bakanı Açıkladı! Devlet Hastanelerindeki O Sorunu Çözüyoruz!

Sağlık Bakanı Açıkladı! Devlet Hastanelerindeki O Sorunu Çözüyoruz!
Sağlık Bakanı Açıkladı! Devlet Hastanelerindeki O Sorunu Çözüyoruz! Dilek DEMİRLER

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan İstanbul’da düzenlenen Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Toplantısı’na katıldı.

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan İstanbul’da düzenlenen Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Toplantısı’na katıldı. Ahmet Demircan toplantıda devlet hastanelerinin acil servislerinin çok yoğun olması konusundaki şikayetlere karşı alınan önlemlerden bahsetti.

Çok Sayıda Şikayet Alıyoruz

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, sağlık hizmetleri sağlanırken karşı karşıya kalınan sorunlardan en önemlisinin kamu hastanelerinin acil servislerindeki yoğunluk olduğunu, bu konuda vatandaşlardan da çok sayıda şikayet aldıklarını, ancak bu sorunun kısa bir süre içinde gündemden kalkacağını, çözüm ürettiklerini söyledi.

Polikliniklerde de Sorun Yaşanıyor

İstanbul Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Toplantısı’na katılan Sağlık Bakanı Ahmet Demircan devlet hastanelerinin acil servislerinde uzun zamandır görülen aşırtı yoğunluk ile ilgili Bakanlık olarak aldıkları önlemler hakkında bilgiler verdi. Acil servislerdeki yoğunluğun sağlık hizmetleri alanındaki en büyük sorun olduğunu, ikinci önemli sorunun da polikliniklerde yaşandığını söyleyen Demircan acillerdeki yoğunluğun birkaç sebebinin olduğunu, polikliniklere başvuran hastaların şikayet derecelerine göre kırmızı, sarı ve yeşil olarak kategorilendirildiğini, ancak bu hastaların çok daha hızlı muayene edilmesi gerektiğini ifade etti.

Acil Sorunu Kısa Süre Sonra Çözülecek

Sağlık Bakanı Demircan, bundan böyle akşam saatlerinde de acile gelen vatandaşlara poliklinik hizmeti verileceğini, ikinci bir önlem olarak da kırmızı ve sarı olarak sınıflandırılan hastaların uzun süre acilde bekletilmeyeceğini, belli bir süre sonra servise çıkartılacağını, acil serviste yığılmaların önüne geçilmesi için hastaların serviste tedavi altına alınacağını, acillerdeki yoğunluğun bir b aşka sebebinin de özel hastanelerin acil servislerinin tercih edilmiyor olması olduğunu, bu hastanelerde acil servisler için yer ve zaman ayrılmasına Sağlık Bakanlığı olarak çalışılacağına, bu çalışmalar neticesinde acil sorununun kısa bir süre sonra gündemden kalkmış olacağını da bildirdi.

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan sağlık hizmetleri İstanbul Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Toplantısı poliklinik hizmeti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!