Sigara İçenler Dikkat! Akciğerleri Temizleyen 6 Mucize Besin!

Sigara İçenler Dikkat! Akciğerleri Temizleyen 6 Mucize Besin!
Sigara İçenler Dikkat! Akciğerleri Temizleyen 6 Mucize Besin! Dilek DEMİRLER

Dünyada her yıl yaklaşık olarak 1 milyon 300 bin kişi akciğer kanserinden hayatını kaybediyor.

Dünyada her yıl yaklaşık olarak 1 milyon 300 bin kişi akciğer kanserinden hayatını kaybediyor.

Akciğer kanseri, kanser türlerinin en tehlikelilerinden olarak biliniyor. Akciğerleri her nefeste vücudumuzdaki hücrelere oksijen sağlıyor. Sağlık açısından bu denli önemli olan bu organların korunması genel olarak sağlığımızın korunması manasına geliyor. Akciğerlerin kanserden korunması için gerekli olan mineral, vitamin ve antioksidanların yediğimiz gıdalar vasıtasıyla alınması gerekiyor.

Akciğerler Hangi Besinlerle Temizlenir?

Akciğerlerin temizlenmesini, daha sağlıklı olmasını sağlayan birkaç besini sizler için aşağıda sıraladık. Bu besinlerden tükettiğimiz takdirde akciğerlerin temizlenmesine yardımcı olur, daha sağlıklı bir hayat geçirilmesini sağlarlar.

Keçiboynuzu

Keçiboynuzu, akciğerlerdeki toksinleri temizler ve detoks etkisi yapar. Kanserden koruyucu etkisi ile de bilinen keçiboynuzu, astım gibi akciğer rahatsızlıklarının tedavisinde de yardımcıdır.

Sarımsak

Doğal antibiyotik olarak bilinen sarımsak,  içeriğinde bulunan vitaminler ile akciğer kanserine karşı koruyucu etki eder. Kokusundan dolayı tercih edilmeyen sarımsağın, yemeklere koyulduğu takdirde kokusu da azalır. Ancak çiğ olarak yenildiğinde etkisi daha fazladır.

Zencefil

Zencefil, akciğerleri zararlı maddelerden arındırır.sigara, kirli hava gibi etkenlerden dolayı sağlığı bozulan akciğerlerin temizlenmesi düzenli zencefil tüketimi ile sağlanabilir.

Tere

Terenin içeriğinde demir, kalsiyum, folik asit, linollik yağ asidi, A vitamini, C vitamini bulunur. İçeriğindeki bu maddeler ile akciğerlere dolan zararlı maddeleri temizler ve arınmasını sağlar. Bu sayede kansere karşı da koruyucu özelliğe sahiptir.

Üzüm Çekirdeği

Kanserin önlenmesi için en önemli şartlardan biri vücuttaki antioksidan dengesinin sağlanması ve antioksidanların çoğaltılmasıdır. Üzüm çekirdeği güçlü bir antioksidandır. Vücuttaki serbest radikallerle savaşır. Özellikle siyah üzümün çekirdeği bu konuda etkilidir.

Kereviz

Akciğer kanserinde koruyucu bir görev üstlenen kereviz, çiğ ya da pişmiş şekilde tüketilir. Akciğerlerde oluşabilecek olan hastalıklara karşı direnç gösterir. Haftada en az 2 ya da 3 kez tüketilmelidir. 

Akciğer kanseri Akciğerlerin kanserden korunması için Kanserin önlenmesi Sağlık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!