Varis Ağrıları 15 Milyon kişiyi Etkiliyor

Varis Ağrıları 15 Milyon kişiyi Etkiliyor
Varis Ağrıları 15 Milyon kişiyi Etkiliyor Elif İŞÇİ

Günümüzde çeşitli sebeplerden dolayı ortaya çıkan varis ağrılarının yaklaşık olarak 15 milyon kişiyi etkilediği ve giderek yaygınlaşan bir sorun olduğu ifade edildi.

Günümüzde çeşitli sebeplerden dolayı ortaya çıkan varis ağrılarının yaklaşık olarak 15 milyon kişiyi etkilediği  ve giderek yaygınlaşan bir sorun olduğu ifade edildi. 

Uzman doktorlar tarafından yapılan açıklamaların ardından günümüzde yaşam şartlarının ortaya çıkardığı bazı durumlar çerçevesinde insanların daha az hareket ettikleri ve daha çok oturdukları biliniyor. Bu sorun ortaya çıkmışken süreç içerisinde bacaklarda ortaya çıkan damar hastalıkları varisi ortaya çıkarmaya başladı. Dünya genelinde sıklıkla rastlanan bir hastalık olduğu belirtildi. 

Dünya genelinde neredeyse 4 kişiden birisinin varis hastalığına yakalandığının belirlenmesi oranların ne kadar yüksek olduğunu bir kez daha ortaya koyuyor. Genetik faktörlerinde hastalığa davetiye hazırladığı belirlendi. Bunun üzerine varis hastalığına yakalanma riskinin ailede bulunan bir hastalık olması halinde çok daha yüksek olduğu belirtildi. 

Varis Ağrıları Pek Çok Kişiyi Etkiliyor

Günlük hayatın şartları da hastalığın ortaya çıkmasında son derece etkili bir durum olarak ifade ediliyor. Yapılan araştırmalar sonrasında günümüzde 15 milyon kişinin varis ağrıları ile başının dertte olduğu belirlendi. Hastalığın ortaya çıkmasının risklerini artıran bazı durumların olduğu belirlendi. Bu riskler arasında doğum kontrol hapı kullanmak, çok fazla topuklu ayakkabı giymek ve korseler ile desteklemek olarak ifade ediliyor. Uzun süre ayakta kalmakta hastalığı tetikleyen durumlar arasında yer alıyor. Uzmanlar varis oluşmaması için uzun süre ayakta kalınmamasını tavsiye ediyorlar. Bu konuda bazı cerrahi işlemler ile hastalıktan kurtulmanın da mümkün olduğu özellikle vurgulandı. 

varis 15 milyon kişi varis tedavisi varis ağrısı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!