Kahramanmaraş'ta kağıt fabrikası alev aldı!

Kahramanmaraş'ta kağıt fabrikası alev aldı!
Kahramanmaraş'ta kağıt fabrikası alev aldı! Editor

Kahramanmaraş ilinde bulunan kağıt fabrikasında, henüz tespit edilemeyen bir sebepten dolayı yangın meydana geldi.

Kahramanmaraş'ta meydana gelen kağıt fabrikası yangınında, herkes büyük bir korku yaşadı. Havadan yangın söndürme helikopterleri de durumun ihbar edilmesinin ardından destek verdi. Alevlerin kısa sürede büyüdüğü ifade edildi.

Kahramanmaraş-Gaziantep karayonunu 1'inci kilometresinde yer alan ve yaklaşık olarak 12 bin ton atık kağıdın bulunduğu belirtiklen fabrikanın depo bölümünde, sabah vakitlerinde yangın meydana geldi. Yoğun dumanı fark eden fabrika çalışanlarının ihbarının ardından olay bölgesine hemen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Orman Bölge Müdürlüğü'yle KASKi'ye bağlı olarak faaliyet gösteren itfaiye ekipleri gönderildi.

YANGIN KISA SÜREDE BÜYÜDÜ!

Yangın dolayısıyla büyük bir şok yaşayan fabrika işçilerinin de büyük üzüntü yaşadıkları dile getirildi. Alevler kısa süre içerisinde kağıt balyalarını sarınca yangın büyüdü. Ekipler yaklaşık olarak 5 bin tonluk kağıdın bulunduğu bölgede etkili olan yangına müdahalede bulunurken, ilk etapta alevlerin diğer kağıt balyalarına sıçramaması amacıyla hemen önlem alındı.

Çok sayıda iş makinesinin müdahalede bulunduğu alevleri söndürmek amacıyla Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı yangın söndürme helikopteri de havadan destek verdi.

Ekiplerin yangına müdahalede bulunmalarının sürdüğü öğrenildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!